Reklama

Reklama

10 rocznica nadania Gimnazjum w Łęczycy imienia Jana Pawła II

Opublikowano: pon, 13 cze 2016 09:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Piątek, 10 czerwca 2016 r., to kolejna data, która złotymi zgłoskami zapisze się w historii Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy. Właśnie w tym dniu łęczycka placówka uroczyście obchodziła 10 rocznicę nadania imienia Wielkiego Polaka, dziś już Świętego – Jana Pawła II, który jest powszechnie uznanym, niekwestionowanym autorytetem dla współczesnej młodzieży.Warto dodać, że to ona sama zadecydowała o wyborze Patrona szkoły.

Reklama

Dzień ten był okazją do spotkań, wspomnień, podsumowania minionego czasu, osiągnięć i sukcesów. Był to czas na wyrażenie uznania i podziękowania za zaangażowanie, wytrwałość i pracę włożoną w wychowanie i kształcenie kolejnych pokoleń młodzieży, która stanowi dumę szkoły i Królewskiego Miasta Łęczyca.

Obchody 10 rocznicy nadania szkole imienia rozpoczęła Uroczysta Msza Święta w Kościele Świętego Andrzeja Apostoła, po której nastąpił przemarsz społeczności Gimnazjum im. Jana Pawła II ulicami miasta do budynku placówki.

Tam rozpoczął się program artystyczny jubileuszu zgodnie z pomysłem i scenariuszem pani Ewy Pawałowskiej we współpracy z panią Beatą Kordysiewicz. Profesjonalnie poprowadzili go Joanna Gajewska i Kacper Dudkiewicz. Ponieważ młodzież obecnie ucząca się w gimnazjum nie znała Papieża ani też nie była świadkiem nadania szkole imienia, dlatego uroczystość została tak pomyślana, by przybliżyć uczniom sylwetkę Ojca Świętego oraz pokazać święto szkoły sprzed 10 lat.

Na uroczystość złożyły się trzy części o charakterze filmowym. Pierwszą - przygotowaną przez pana Łukasza Cybulskiego - stanowiła biografia Karola Wojtyły prezentowana przez Weronikę Graczyk i Pawła Filipczaka. Drugą część tworzyła kompozycja zdjęć z nadania imienia opracowana przez pana Jerzego Pawałowskiego (współtwórcę uroczystości sprzed dziesięciu lat). Relację z tego wydarzenia przedstawił pan Paweł Kopeć, który tę ceremonię w 2006 r. prowadził.

Ostatnią część stanowiło połączenie obrazów filmowych zawierających niezwykle ważne słowa Jana Pawła II skierowane do młodzieży na Westerplatte w 1987 r. z odniesieniem do współczesności. Poruszające widzów obrazy to dzieło pani Agnieszki Andryskowskiej. Uzupełnieniem wypowiedzi Papieża były refleksyjne teksty w wykonaniu naszych absolwentek - Julii Pawłowskiej, Klaudii Łukomskiej i Magdy Szymczak. Warto było usłyszeć od Jana Pawła II, że musimy od siebie wymagać , że "mieć" nie może być ważniejsze od "być", że od młodzieży zależy przyszłość Polski oraz że każdy ma w życiu jakieś swoje "Westerplatte", czyli jakąś słuszną sprawę, o którą trzeba walczyć.

Uroczystość 10-lecia nadania imienia odbywała się w sali gimnastycznej, której odświętną szatę nadały panie Renata Wasiak i Justyna Domańska. Z obsługi multimedialnej doskonale wywiązali się Jakub Godlewski i Krzysztof Kapłon, a nad nagłośnieniem i oświetleniem spektaklu pieczę sprawował pan Robert Kubiak.

Podobnie jak uroczystość sprzed 10 lat, jubileusz był niezwykłym świętem dla młodzieży, nauczycieli i rodziców. Nie tylko wywołał falę wspomnień, ale też nakłonił do zatrzymania się w codziennym pędzie, często w bezsensownej gonitwie, do refleksji, by pozostać człowiekiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.