Reklama

15 tys. zł dla Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej!

Opublikowano:
Autor:

15 tys. zł dla Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w  konkursie pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2016/2017”. W ramach  projektu placówka otrzymała dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi  w kwocie 15 000,00 zł. Wartość kosztu całkowitego zadania wynosiła natomiast 17 700,00 zł  Celem zadania było promowanie postaw proekologicznych, prozdrowotnych, kształtowanie odpowiedzialności za stan najbliższego środowiska i za własne zdrowie, a także poznanie metod wykorzystywania surowców wtórnych.W projekcie pod nazwą „Eko-Asy zdobywają lasy” wzięło udział 72 uczniów z klas I-VI.  Dzieci wzięły udział w siedmiu  wycieczkach edukacyjnych i trzydniowej zielonej szkole do Ośrodka Ekologicznego ZHP  „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim”. Uczniowie odwiedzili min. Łódzki Ogród Zoologiczny, Ogród Botaniczny, Palmiarnię w Łodzi oraz las w Łagiewnikach. Uczestniczyli w zajęciach terenowych w Arboretum SGGW w Rogowie oraz zajęciach terenowych w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Zwiedziły też ZOO Safari w Borysewie oraz zakład przetwarzania plastikowych butelek Polo-Vat i Comfort w Łęczycy. W ramach projektu edukatorzy Ośrodka Działań Ekologicznych przeprowadzili zajęcia stacjonarne w naszej placówce dotyczące segregacji śmieci. Szkoła nawiązała również współpracę z Nadleśnictwem Poddębice, w ramach której leśnik przeprowadził pogadankę na temat budowy i ochrony lasów. Gościliśmy również dyplomową dietetyczkę Pracownika ZOZ w Łęczycy, która uczyła dzieci zasad zdrowego odżywiania.

Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska zakupiono pomoce dydaktyczne do realizacji działań związanych z ochroną środowiska za sumę 5367 zł. Pracownia przyrodnicza wzbogaciła się o nowe plansze edukacyjne, atlasy przyrodnicze, kompasy, lornetki, globus, modele przyrodnicze i wiele innych przydatnych pomocy.

Uczniowie podczas roku szkolnego 2016/2017  wzięli również udział sześciu konkursach o tematyce ekologiczno-przyrodniczo-zdrowotnej. Miały one na celu promowaniu walorów najbliższej okolicy. Tworzenie portretu pomnika przyrody wiązu szypułkowego, czy wykonanie jego fotografii uczyło dzieci szacunku dla przyrody. Dzięki dofinansowaniu zakupiono nagrody dla uczniów.

Imprezy towarzyszące działaniom takie jak: Sprzątanie Świata, pokaz zdrowej żywności, obchody Światowego Dnia Zdrowia, Piknik Rodzinny oraz akcja informacyjna dla rodziców stanowiły świetne lekcje ekologii, ochrony środowiska, recyklingu i zdrowego odżywiania. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu wzrosła wiedza i umiejętności uczniów ze Szkoły w Leźnicy Małej.

tekst: Magdalena Galant

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE