Reklama

16 dni przeciw przemocy wobec kobiet

Opublikowano:
Autor:

16 dni przeciw przemocy wobec kobiet - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 25 listopada w Międzynarodowy Dzień przeciwko Przemocy Wobec Kobiet ruszyła kampania pod hasłem „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”. Kampania organizowana jest na szczeblu międzynarodowym od 1991 roku z inicjatywy Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet.Jej celem jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez:- budowanie świadomości, że przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka,- wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,- budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet,- wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie,- tworzenie narzędzi nacisku na rządy, w celu wyegzekwowania wywiązania się władz z deklaracji powstrzymywania przemocy wobec kobiet.

Zakończenie kampanii zaplanowane jest na 10 grudnia 2016 roku w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są niezbywalną i integralną częścią praw człowieka. Symbolem kampanii jest biała wstążka - zobowiązanie do przerwania milczenia i powiedzenia stanowczego nie w kwestiach przemocy kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

W działania aktywnie włącza się także Policja. Warto podkreślić, że nie tylko podczas trwania kampanii kobiety, które zaznały przemocy, zarówno fizycznej jak i psychicznej, mają możliwość uzyskania fachowej pomocy ze strony policji. Mogą to także zrobić w każdej chwili zgłaszając się do najbliższej jednostki policji bądź dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE