Reklama

Reklama

36. Zlot do Środka Polski [GALERIA]

Opublikowano: sob, 9 maj 2015 23:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W sobotę 9 maja  Gmina Piątek już po raz 36 gościła uczestników Zlotu do Środka Polski. Blisko 400 uczestników zlotu wyruszyło na trasy sprzed Urzędu Gminy Piątek, gdzie zostali powitani przez organizatorów: Pawła Czarneckiego - komandora Zlotu, prezesa PTTK Łęczyca oraz Krzysztofa Lisieckiego - Wójta Gminy Piątek i Urszulę Kacperską - Przewodniczącą Rady Gminy. Podczas rozpoczęcia zlotu pan Krzysztof Lisiecki pokazał trofea, ktore przygotowano dla zwycięzców zlotu. Tradycyjnie były to sowy wyrzeźbione przez Piątkowskiego twórcę - pana Andrzeja Dębowskiego. 

Reklama

Dla uczestników tegorocznego zlotu organizator przygotował trasy wiodące najpiękniejszymi zakątkami południowo-zachodniej części gminy Piątek. Mlodzi turyści ze szkół powiatu łęczyckiego przemierzali malownicze dróżki od Karsznic, przez Las Mchowicki, Śladków Podleśny, Śladków Rozlazły do Boguszyc. 

Jak zawsze, podczas wędrówki rozegrano różnego rodzaju konkurencje i konkursy artystyczne, a zdobyte w nich punkty dodawane były dla klasyfikacji końcowej drużyn. Jednym z zadań było między innymi rozwinięcie hasła: "Kocham Piątek, bo...". 

Tradycyjnym przystaniem na trasach zlotu był również ogród starej plebanii w Piątku, gdzie odbywa się 7. plener rzeźbiarski środka Polski. 

Na zlokalizowanej przy Piątkowskim gimnazjum mecie Zlotu, na strudzonych wędrówką turystów czekała przepyszna grochówka oraz końcowe zadania 36. zlotu do Środka Polski.

Tegorocznymi zwycięzcami Zlotu do Środka Polski zostali:
- w kat. przedszkola - Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku
- kat. szkół podstawowych - Szkoła Podstawowa w Daszynie
- w kat. szkół gimnazjalnych - Gimnazjum im. prof. Stefana Pieńkowskiego w Piątku
- w kat. szkół ponadgimnazjalnych - Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy 

Najlepszą drużyną, która zdobyła największą liczbę punktów wśród wszystkich zespołów została drużyna Szkoły Podstawowej w Daszynie

W imieniu organizatorów wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej, turystycznej postawy i rywalizacji, dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i... zapraszamy na 37. Zlot do Środka Polski już za rok. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.