Reklama

4 kolizje i jeden nietrzeźwy kierowca - podsumowanie świąt na drogach powiatu

Opublikowano:
Autor:

4 kolizje i jeden nietrzeźwy kierowca - podsumowanie świąt na drogach powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Podczas Świąt Wielkanocnych, jak co roku, policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania dbając tym samym o bezpieczeństwo podróżujących. Pomimo natężonego ruchu i niekorzystnych warunków atmosferycznych, świąteczny weekend na drogach powiatu łęczyckiego należy uznać za wyjątkowo bezpieczny.

Od 30 marca policjanci prowadzili działania „Wielkanoc 2018”. W tym okresie na drogach pow. łęczyckiego doszło do 4 kolizji drogowych. Najgroźniej było 31.03.2018 roku na autostradzie A-1.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący porsche, mieszkaniec woj. śląskiego jadąc w kierunku Gdańska, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierach ochronne rozdzielające jezdnię. Za swój czyn został ukarany mandatem karnym - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.

Dodatkowo policjanci wyeliminowali z ruchu jednego nietrzeźwego kierującego oraz zatrzymali trzy dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20 latek, który w Błoni przy ograniczeniu do 50 km/h kierował golfem poruszając się z prędkością 123 km/h. Zgodnie z przepisami, za powyższe wkroczenie, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, celem podjęcia decyzji przez starostę o cofnięciu uprawnień na 3 miesiące. Kierowca został też ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Mimo że święta za nami policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE