Reklama

7 uczniów z 9 tytułami Finalistów Konkursów Wojewódzkich!

Opublikowano:
Autor:

7 uczniów z 9 tytułami Finalistów Konkursów Wojewódzkich! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wyniki niezwykle wymagających, trzyetapowych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych rozstrzygane są podczas zmagań gimnazjalistów rozłożonych na sześć miesięcy. Udział w nich z pewnością wymaga od uczniów szczególnych uzdolnień, pasji i zainteresowania przedmiotem. Bardzo trudno jednak o sukces bez wsparcia doświadczonego pedagoga, który zmotywuje, ukierunkuje i pomoże usystematyzować duże partie materiału, wykraczającego bardzo często poza program nauczania realizowany w gimnazjach.Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy może poszczycić się już kilkudziesięcioma finalistami oraz laureatami, do których właśnie dołączyła imponująco duża grupa uczniów. Aż 7 uczniom udało się uzyskać 9 tytułów wojewódzkiego finalisty z 3 humanistycznych dyscyplin.

Podopieczni Alicji Lisieckiej: Agata Kołodziejska z klasy III c i Karol Kotarski z III a oraz uczniowie Marioli Południkiewicz: Joanna Gajewska i Przemysław Podleśny z klasy III b zatriumfowali w konkursie z historii. Równie liczna jest grupa finalistów konkursu z wiedzy o społeczeństwie: Joanna Gajewska, Przemysław Podleśny zdublowali swój sukces pod kierunkiem Marioli Południkiewicz, zaś Paulina Kaszubska i Krzysztof Kapłon z II b osiągnęli go przy wsparciu Alicji Lisieckiej. W wojewódzkim konkursie z języka polskiego najlepsza okazała się Ewelina Biniewicz z klasy III c przy nieocenionej pomocy Agnieszki Łukomskiej-Szmai.

Najbliższe tygodnie to ostatnie wyzwanie dla uzdolnionych uczniów, ponieważ walczyć będą o zaszczytny tytuł laureata, dzięki któremu m.in. mogą być zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego, a najlepsze szkoły średnie w kraju będą stać przed nimi otworem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE