Reklama

Akcja "Prędkość"

Opublikowano:
Autor:

Akcja "Prędkość" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Łęczyccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z ościennych powiatów Zgierza i Kutna prowadzili działania prewencyjne ukierunkowane na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Z uwagi na fakt, że tego rodzaju wykroczenia są jednymi z głównych przyczyn wypadków drogowych w Polsce policjanci takie działania prowadzą cyklicznie. Niestety mimo licznych apeli i surowych kar nadal zdarzają się przypadki karkołomnego łamania prawa w tym zakresie.

06 grudnia 2016 roku w ramach działań pod kryptonimem „Prędkość” policjanci obok kontroli prędkości sprawdzali również stan trzeźwości kierujących, wyposażenie, uprawnienia do kierowania czy obowiązek jazdy w pasach bezpieczeństwa a dzieci w przystosowanych fotelikach. Podczas akcji mundurowi wykorzystywali między innymi: ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji wykroczeń w ruchu.

Działania prewencyjne w zakresie zmniejszenia liczby wykroczeń związanych z przekraczaniem prędkości jest bardzo istotne ponieważ nieograniczenie prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Dziś policjanci z łęczyckiego ruchu drogowego prowadzili działania na drodze krajowej DK – 91. Tylko w godzinach 8.00 – 11.00 pomimo trudnych warunków drogowych za przekroczenie prędkości ukarali mandatem 4 osoby.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE