Reklama

Akcja Znicz

Opublikowano:
Autor:

Akcja Znicz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie z całą pewnością należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych. Taki stan rzeczy w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi spowodują znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach.

Dlatego też jak co roku w tym okresie policjanci powiatu łęczyckiego rozpoczynają działania „Znicz 2014". Akcja rozpocznie się 31 października i potrwa do 3 listopada. Policjanci w tym okresie będą pełnić służbę głównie w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Zwiększy się znacznie ilość patroli. Policjanci będą nie tylko kierować ruchem drogowym, wskazywać na pobliskie parkingi, ułatwiać bezpieczny powrót do domu ale i reagować na wykroczenia, które są przyczynami zdarzeń drogowych.

Niezależnie od powyższego przypominamy, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od zachowania uczestników ruchu drogowego , stąd też wybierając się w drogę:

  • zadbajmy o własną widoczność (właściwe oświetlenie rowerów/motorowerów, odblaskowe elementy ubioru pieszych i rowerzystów),
  • sprawdźmy stan oświetlenia samochodów (lampy powinny być sprawne i czyste, zadbajmy o prawidłowe ustawienie świateł i komplet żarówek zapasowych),
  • pomagajmy sobie wzajemnie (widząc pojazd z niesprawnym oświetleniem – zasygnalizujmy to),
  • przygotujmy się na zmianę organizacji ruchu w rejonach cmentarzy,
  • wytypujmy miejsca parkingowe w rejonach odwiedzanych cmentarzy (miejsc do parkowania bezpośrednio przy cmentarzach na pewno zabraknie),
  • pozostawiajmy samochody w miejscach gdzie nie zabraniają tego przepisy , nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa i nie blokując ruchu innych użytkowników dróg,
  • zwracajmy szczególną uwagę na pieszych,
  • używajmy pasów bezpieczeństwa, właściwych odstępów między pojazdami oraz patrzmy życzliwie na innych użytkowników dróg w każdych okolicznościach.
Prosimy także bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów kierujących ruchem.

Jeżeli nie jesteśmy zmuszeni do używania własnego pojazdu, warto korzystać ze specjalnych połączeń komunikacji miejskich w rejon cmentarza.

Podczas powrotów PAMIĘTAJMY!

Kiedy zasięg widoczności zmniejszy się należy dostosować prędkość do własnego spostrzegania.

Nie należy sugerować się zachowaniem innych kierowców (może mają lepsze oświetlenie, sprawniejszy wzrok albo brakuje im zdrowego rozsądku)!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE