Reklama

Reklama

Alarm w podstawówce w Piątku

Opublikowano: pt, 25 wrz 2015 08:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Szkoła Podstawow w Piątku - 24 września 2015 r. - godz. 9:30... trzy krótkie dzwonki. Alarm!!! Natychmiastowa decyzja nauczycieli - zamknąć okna, ustawiamy się parami i szybko wychodzimy - nie biegniemy.Ewakuacja przebiega sprawnie. Dzieci i nauczyciele, pracownicy szkoły w kilka minut znajdują się na szkolnym boisku. Nauczyciele szybko sprawdzają obecność - są wszyscy - 302 uczniów, 85 przedszkolaków, pracownicy szkoły i SAPO. Brak tylko ognia i dymu - przyczyn ewakuacji.

Reklama

Zadymienia wskazujacego na pożar jednak nie było, a przeprowadzona akcja była przedsięwzięciem zrealizowanym w ramach ćwiczeń ewakuacycjnych. W środę 23 września dla uczniów i nauczycieli przeprowadzono instruktaż przygotowujący do ćwiczeń ewakuacyjnych.

W ramach instruktażu uczniowie obejrzeli m.in. film „Edukacja dla bezpieczeństwa – Alarmowanie i ewakuacja” oraz zaznajomili się z sygnałami alarmowymi, drogami i miejscami ewakuacji. Natomiast praktyczne, niezapowiedziane ćwiczenia ewakuacyjne odbyły się w czwartek.

- Świetnie – wyszliśmy sprawnie, nikt się nie spóźnił,  przedszkolaki są z nami, pracownicy SAPO – wszyscy natychmiast zareagowali na alarmujące trzy krótkie dzwonki – komentuje ćwiczenia dyrektor Krystyna Grabowska - Dziś były to tylko ćwiczenia, ale należy traktować takie zadania wyjątkowo poważnie i wykonywać je wzorowo, zgodnie z Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego. Praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji miało na celu ocenę przygotowania obiektu do sytuacji rzeczywistego zagrożenia. Pierwszą i nadrzędną zasadą praktycznego przeprowadzenia ćwiczenia - sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji jest przeprowadzenie jej w najmniej spodziewanym dla użytkowników obiektu momencie - dodaje pani dyrektor.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.