Reklama

Albo droga, albo się zwijamy - Marma stawia ultimatum

Opublikowano:
Autor:

Albo droga, albo się zwijamy - Marma stawia ultimatum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na wczorajczej sesji Rady Miasta pojawił się Daniel Jaworski, pracownik firmy Marma - jednego z największych przetwórców tworzyw sztucznych w Europie, którego siedziba w Łęczycy znajduje się na ulicy Lotniczej 7b. Firma kupiła teren 12 lat temu bez drogi dojazdowej. Obecnie Marma, wraz z kilkoma innymi zakładami, wykorzystuje dojazd, który nie należy do nich.Firma postanowiła domagać się od miasta drogi stawiając sprawę na ostrzu noża. Albo droga powstanie - albo zakład zamknie działalność w Łęczycy. Czy bezrobocie w Łęczycy zwiększy się jeszcze bardziej?

- Marma płaci do budżetu miasta 123 tys. zł podatku rocznie. Są to ogromne pieniądze. Na tę chwilę, przy tak dużym podatku i recesji, jaka jest w naszej gospodarce, dochodowość zaczyna sięgać zera, a nawet schodzi na minus - objaśniał problem D. Jaworski.

Z ust przedstawiciela firmy padła pewna propozycja i ultimatum: Marma zainwestuje w Łęczycę i  otworzy produkcję folii. Warunek jest jeden - umożliwienie przedsiębiorstwu dojazdu. Jeśli do połowy 2015 roku sprawa ułoży się pozytywnie, zostanie sprowadzona maszyna produkująca folię kubełkową. W przeciwnym wypadku korporacja zostanie zamknięta. W tej chwili został już nawet złożony w Starostwie Powiatowym wniosek o wyburzenie budynku.

Daniel Jaworski opowiadał już wcześniej burmistrzowi o problemie. Jak twierdził na sesji wizyta nie miała jednak żadnego skutku. W formie pisemnej złożono również do włodarza wniosek o obniżenie podatku. Odpowiedź była negatywna.

Marma postanowiła więc postawić ultimatum.

- My nie prosimy. My żądamy, żeby za te pieniądze, które my wykładamy do tego miasta, zrobiono nam drogę. Jeżeli ten temat nie zostanie rozstrzygnięty, to od 1 stycznia Łęczyca z tych 123 tysięcy nie dostanie nawet złotówki - powiedział Daniel Jaworski.

Wywołany do odpowiedzi burmistrz Andrzej Olszewski musiał zabrać głos w sprawie. Powiedział, że drogi prowadzące do zakładu należą do firmy Rauch. Magistrat zaplanował już rozmowy z tym zakładem - odbędą się one 9 bądź 10 września.

Do sprawy wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE