Reklama

Amfetamina, akumulator i cebula. Policja zatrzymała nietypowego złodzieja

Opublikowano:
Autor:

Amfetamina, akumulator i cebula. Policja zatrzymała nietypowego złodzieja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy zatrzymali podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna odpowie za dwa włamania do pojazdów, z których skradł m.in. akumulator i kilka kilogramów cebuli oraz kradzież roweru, sprzętu wędkarskiego i dowodu osobistego. Straty jakie wyrządził podczas pięciu przestępstw sięgają ponad 2300 zł. Dodatkowo odpowie za posiadanie amfetaminy. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Od końca kwietnia do połowy maja policjanci zostali zawiadomieni o kilku przestępstwach dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem popełnionych na terenie Łęczycy. Nieznany sprawca pod osłoną nocy pokonał zabezpieczenia dwóch pojazdów, z których skradł akumulator, paliwo, a nawet kilka kilogramów cebuli i pęczków włoszczyzny. Pozostałe przestępstwa dotyczyły kradzieży roweru, sprzętu wędkarskiego z terenu ogródków działkowych oraz torebki z dowodem osobistym i gotówką. Straty, jakie zostały wyrządzone podczas tych pięciu czynów to ponad 2300 zł.

- Śledczy pracując nad sprawą ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 18–letni mieszkaniec pow. łęczyckiego. 19 maja policjanci zatrzymali mężczyznę, a w trakcie jego przeszukania zabezpieczyli przy nim dilerkę z amfetaminą - informuje asp. Mariusz Kowalski z KPP Łęczyca.

Podejrzany jeszcze tego samego dnia usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, trzy związane z kradzieżą oraz dotyczący posiadania narkotyków. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawiania wolności, za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia, a za przestępstwo kradzieży 5 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE