Reklama

Areszt dla Lipińskiego? Burmistrz złamał zakaz prokuratury

Opublikowano:
Autor:

Areszt dla Lipińskiego? Burmistrz złamał zakaz prokuratury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Za złamanie postanowień prokuratury grozi nawet areszt. Przed takim scenariuszem staje burmistrz Krzysztof Lipiński, który nie dostosował się do zawieszenia w obowiązkach służbowych. Pisma w tej sprawie już trafiły do organów ścigania.Przypomnijmy, że Krzysztof Lipiński zawieszony został w obowiązkach służbowych przez prokuraturę w związku z zarzutami, które usłyszał w połowie grudnia. Dotyczą one płatnej protekcji, żądania korzyści majątkowej i przekroczenia uprawnień. Prokuratura zawiesiła także Krzysztofa Lipińskiego w obowiązkach służbowych burmistrza miasta oraz nakazała wpłacenie poręczenia majątkowego w kwocie 30 tys. złotych. Krzysztof Lipiński nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i być może dlatego postanowił, przynajmniej początkowo, nie stosować się do poleceń śledczych.O sprawie piszemy w dzisiejszym wydaniu Gazety Lokalnej.

Postanowienie prokuratury wydane 9 grudnia złamane miało zostać dwa razy - pierwszy, 12 grudnia, kiedy Krzysztof Lipiński pojawił się w Domu Kultury na spotkaniu w sprawie reformy oświaty. Zaświadczała o tym między innymi Marta Arkuszewska, która pełni funkcję przewodniczącej komisji oświaty, kultury, zdrowia i opieki społecznej. Drugi raz burmistrz uczestniczył w posiedzeniu rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Obydwie te sprawy trafiły do prokuratury w dwóch pismach podpisanych przez radnych: Pijewskiego, Arkuszewską, Zasadę, Jóźwiaka, Domagałę, Wojciechowskiego i Czerwińskiego oraz osobno przez przewodniczącego Kuleszę.

- W urzędzie miasta nikt się tym nie zainteresował, tłumaczono, że nie jest to przestępstwo, więc nie ma obowiązku zgłaszania tego. To nie jest tak, że łamanie środka zapobiegawczego może być na porządku dziennym. Został on w jakimś celu zastosowany i należy go przestrzegać, stąd nasza informacja do prokuratury - komentuje Marcin Zasada.

Czy burmistrz trafi do aresztu? O szczegółach sprawy piszemy w dzisiejszym wydaniu Gazety Lokalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE