Reklama

Reklama

Awantura na komisji. Radny chciał odwołać przewodniczącego

Opublikowano: wt, 16 wrz 2014 11:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Na wczorajszym zebraniu Komisji Budżetu Rady Gminy Łęczyca doszło do zgłoszenia wniosku o odwołanie przewodniczącego Komisji Budżetu, Włodzimierza Andrzejczaka. Inicjatorem był radny Grzegorz Góra.Radny złożył wniosek formalny dotyczący nowelizacji budżetu gminy i obniżenia wysokości ceny skupu żyta jako podstawy podatku rolnego (szczegóły tutaj). Wniosku nie procedowano, a zdaniem radnego Góry, za ten stan rzeczy odpowiada właśnie przewodniczący komisji. - Brak realizacji wniosku to działania z premedytacją, by nie udzielić pomocy rolnikom Gminy Łęczyca. Łamane jest prawo moje, jako radnego, który wynika ze statutu Gminy Łęczyca. Grupa, która trzyma tu władze, ma w nosie statut, który mówi jasno o moich prawach i obowiązkach jako radnego. W zaistniałej sytuacji składam wniosek o odwołanie przewodniczącego Komisji Budżetowej - mówił G. Góra.

Reklama

Głos zabrał przewodniczący Komisji Budżetu, Włodzimierz Andrzejczak.

- Podatek jest już zebrany, co ja mogę zrobić jako przewodniczący? - pytał W. Andrzejczak.

- Panie Andrzejczak, nie rób pan żartów. Pan sobie kpisz w tej chwili. Wniosek mówił jasno o 3 i 4 racie podatku rolnego. Od jego złożenia do dzisiaj minął miesiąc. Było dużo czasu, więc proszę sobie żartów nie stroić. Ze mnie może sobie pan kpić, ale nie z rolników - stwierdził oburzony radny Góra.

Doszło do głosowania wniosku o odwołanie Włodzimierza Andrzejczaka. Trzy osoby były przeciwne, jedna zagłosowała za, dwie wstrzymały się od głosu.

Sprawa ewentualnego obniżenia podatku rolnego powrócić ma na najbliższej sesji Rady Gminy Łęczycy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.