Reklama

Będą kolejne obostrzenia? Bez wesel i... alkoholu po godz. 19

Opublikowano:
Autor:

Będą kolejne obostrzenia? Bez wesel i... alkoholu po godz. 19 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Gwałtowny wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 sprawił, że rząd i Ministerstwo Zdrowia szukają nowych sposobów walki z pandemią. Niektóre z propozycji są dość zaskakujące.W środę w Polsce zanotowano rekordowe 6.526 chorych oraz 116 ofiar śmiertelnych. Polsat News poinformował, że rząd planuje nowe obostrzenia, np. całkowity zakaz organizacji wesel czy ograniczenie sprzedaży alkoholu. Ten drugi punkt zaskakuje, gdyż wcześniej Sanepid nie sugerował takich rozwiązań. W tzw. strefach czerwonych obecnie bary i restauracje mogą być czynne do godz. 22.

Pomysły idą dużo dalej. Rozważany jest wariant zakazu sprzedaży alkoholu w placówkach monopolowych już nawet po godz. 19. A może stacja paliw? Nic z tych rzeczy, tam również od tej godziny - jeśli pomysł zyska aprobatę - półki z alkoholem będą nieosiągalne.

Cel tych zamierzeń jest oczywisty - powstrzymanie Polaków w fatalnym okresie od organizowania imprez i spotkań towarzyskich, które są idealną okazją do rozprzestrzeniania koronawirusa. 

Wspomniane pomysły - obok wydarzeń sportowych bez publiczności i zamknięcia targowisk - to na razie tylko luźne rozważania członków rządu, wojewodów i samorządowców, ale kto wie, które zyskają szerszą aprobatę i szybko zostaną wporwadzone w życie. Przekonamy się lada dzień.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE