Reklama

Będą rozmawiali o Zieleni Miejskiej

Opublikowano:
Autor:

Będą rozmawiali o Zieleni Miejskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 16:30 odbędzie się posiedzenie komisji gospodarki i mienia, a głównym tematem rozmów będzie Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska”.Najbardziej palącą kwestią jest temat braku zaplecza. Przypomnijmy, że ta sprawa od kwietnia ubiegłego roku była niejednokrotnie poruszana. Na tę chwilę, jedną z opcji branych pod uwagę jest zagospodarowanie oraz wynajem terenu przy ulicy Staromiejskiej, obecnie należącego do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Nieoficjalnie mówi się o kwocie ponad 1,2 mln zł potrzebnej do odpowiedniego przystosowania i utworzenia niezbędnego zaplecza.

Radni poruszą również kwestię harmonogramu zaplanowanych robót budowlano-remontowych. Na ostatniej sesji, po przegłosowaniu wniosku radnego Marka Jóźwiaka, przesunięto dla Zieleni dodatkowe 50 tys. zł a także dodano do wykazu przedsięwzięć utwardzenie terenów na takich ulicach jak: Marii Konopnickiej między blokami 4,6,8, Zachodniej przy blokach 5,13,19, Belwederskiej przy blokach od 38a do 38e, 18-go stycznia, Jadwigi Grodzkiej, Żydowskiej, remont ciągu ulicy od ZWM do Belwederskiej oraz remont ulicy Dworzaczka.

Szczegółowy porządek dzisiejszego posiedzenia: 

1. Omówienie bieżącej działalności JB. Zieleń Miejska w Łęczycy. 

2. Omówienie harmonogramu zaplanowanych robót budowlano – remontowych ulic, chodników i placów wraz z kosztorysami zgodnie z budżetem gminy miasta Łęczyca na rok 2017. 

3. Informacja na temat przekazania/użyczenia terenów przy ul. Staromiejskiej dla Jednostki Budżetowej Zieleń Miejska w Łęczycy. 

4. Omówienie udrożnienia przejazdu pomiędzy ulicami Zachodnią a Konopnicką wzdłuż garaży.

5. Omówienie poprawy komunikacji i bezpieczeństwa na ul. Kaliskiej w Łęczycy. 

6. Sprawy różne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE