Reklama

Będzie odszkodowanie dla Jana Budzińskiego? O tym zdecyduje sąd

Opublikowano:
Autor:

Będzie odszkodowanie dla Jana Budzińskiego? O tym zdecyduje sąd - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Czy Jan Budziński został zwolniony z pracy niezgodnie z prawem? O tym zdecyduje Sąd Pracy w Kutnie, który rozpatruje sprawę rozwiązania stosunku pracy PEC-u z byłym prezesem.Przypomnijmy, że 25 maja ubiegłego roku Jan Budziński podczas posiedzenia rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej został odwołany z pełnionej funkcji, a jego miejsce zajął Cezariusz Grabowicz. 

Jednak pod jego zwolnieniem z pracy podpisała się przewodnicząca rady nadzorczej Janina Moruzgała, choć według przepisów powinien był to zrobić nowy prezes. 

- Nasz pełnomocnik zwrócił uwagę, że przewodnicząca rady nadzorczej nie ma takich uprawnień. Ma je prezes i tylko on mógł mnie zwolnić z pracy. Skierowaliśmy więc sprawę do Sądu Pracy w Kutnie i walczymy o odszkodowanie zgodne z kodeksem, czyli równowartość trzymiesięcznego wynagrodzenia – mówi Jan Budziński. 

Były prezes PEC-u dodaje również, że będzie oczekiwał ze strony spółki, aby ta wyciągnęła konsekwencje wobec osób, które doprowadziły do tej kosztownej sytuacji. Sprawa w kutnowskim Sądzie Pracy odbędzie się 15 marca. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE