Reklama

Bez Nocnika w tym roku. Brak pieniędzy spowodowany brakiem porozumienia?

Opublikowano:
Autor:

Bez Nocnika w tym roku. Brak pieniędzy spowodowany brakiem porozumienia? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Informowaliśmy Was już o tym, że tegoroczny Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej „Nocnik” nie odbędzie się. Jak powiedział nam Paweł Czarnecki, prezes PTTK „Ziemi Łęczyckiej”, powodem takiego stanu rzeczy jest brak pieniędzy na jego organizację.W rozmowie z nami przyznał, że na organizację imprezy potrzebne było około 50 tys. zł., których niestety mimo starań, nie udało się zdobyć. Przy okazji zdementował plotki mówiące o tym, że impreza ma zostać przeniesiona do Uniejowa.Jednak, jak się okazało, prezes PTTK rozmawiał o ewentualnym dofinansowaniu z burmistrzem Krzysztofem Lipińskim.- Rozmawiałem z burmistrzem w tej sprawie. Nie tylko ja, ale również zarząd, spotykaliśmy się z nim kilkukrotnie i rozmawialiśmy o ewentualnym dofinansowaniu imprezy. Usłyszeliśmy, że miasto ma pieniądze, aby sfinansować całą imprezę. Warunek był taki, że przejmą całą imprezę, na co my nie chcieliśmy się zgodzić. Nie chcemy iść w kierunku komercjalizacji, ponieważ ta impreza ma swój własny, niepowtarzalny klimat, który był budowany pieczołowicie od dziesięciu lat– powiedział. 

Poprosiliśmy burmistrza Krzysztofa Lipińskiego o komentarz do tej sprawy.

- Jestem zdziwiony takim obrotem sprawy. Dotychczas prowadzone rozmowy z Panem Prezesem PTTK, wyraźnie wskazywały na fakt organizacji w roku bieżącym OPPT „Nocnik”. Kilkakrotnie byłem wręcz zapewniany, iż to tylko kwestia pozyskania dofinansowania zewnętrznego,  a i to miało być ponoć zwieńczone pewnym sukcesem. Tymczasem w okolicach końca maja dowiedziałem się, że jednak tej imprezy nie będzie, bo nie ma na to wystarczających funduszy. Na moje pytanie dlaczego wobec tego PTTK nie wnioskował o dotacje do Urzędu Miasta, nie uzyskałem odpowiedzi. Na propozycję natomiast, samodzielnej organizacji przeglądu piosenki przez Urząd Miejski uzyskałem zaś negatywną odpowiedź. Wobec tego to ja pytam, co jest prawdziwą przyczyną takiego obrotu sprawy? Dlaczego i komu zależy na tym by ta impreza nie odbyła się w ogóle, lub po prostu nie odbyła się w Łęczycy? – pytał retorycznie.

Niezależnie od stanowiska danej strony, na tę chwilę wiadomo jedno – tegoroczny Nocnik nie odbędzie się. Burmistrz nie ukrywa żalu, że w ogóle do takiej sytuacji doszło.

- Szkoda, bo przegląd piosenki turystycznej „Nocnik” posiada swoja niezaprzeczalną markę. Impreza ta, to śpiew, zabawa, integracja, optymizm i dobra energia. To podczas tej imprezy dziedziniec zamkowy również nie tylko jako scena i widownia, ale również jako miejsce noclegu dla jej uczestników. Klimatyczne przyśpiewki i klimatyczna, nocna aura zamkowych murów – zawsze warto było tam być! Nadmienię, iż pierwszy OPPT „Nocnik” odbył się na Zamku Królewskim w Łęczycy już w roku 2005. Ojcami chrzestnymi tej turystycznej imprezy byli Jacek Ziółkowski, Mariusz Woźniczka i Przemek Podwysocki – na koniec dodał - Powtarzam raz jeszcze, szkoda tego zaprzepaścić. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE