Reklama

Bezpieczne ferie w łódzkim

Opublikowano:
Autor:

Bezpieczne ferie w łódzkim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W czasie kiedy dzieci i młodzież z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego kończą zimowy wypoczynek ich koledzy i koleżanki z łódzkiego, podkarpackiego, lubelskiego, pomorskiego i śląskiego rozpoczynają ferie, które trwają w tym roku od 29 stycznia do 11 lutego 2018 roku.

Policjanci województwa łódzkiego już od połowy stycznia 2018  roku w związku ze zwiększonym ruchem turystycznym  zwiększyli  liczbę patroli, które zwracają szczególną uwagę na środki komunikacji zbiorowej, bezpieczeństwo na dworcach i głównych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez centrum Polski. 

Bezpieczne FERIE to przede wszystkim BEZPIECZNA DROGA DO CELU. Wyprzedzająco funkcjonariusze  uczą jak  właściwie przygotować pojazd do drogi. Przypominają o konieczności  sprawdzenia stanu technicznego, zabezpieczeniu przewożonego sprzętu, stosowaniu fotelików dla najmłodszych  i zapinaniu pasów bezpieczeństwa, a także dostosowaniu prędkości do zmieniających się warunków atmosferycznych i  oraz unikania zagrożeń wynikających z rozproszenia uwagi podczas kierowania pojazdem (czasem są to  detale jak wyszukiwanie ulubionej płyty czy tez ukochany pies przemieszczający się po aucie po odczytywanie czy pisanie sms-ów.)

Przypominamy o możliwości skontrolowania autobusu  i kierowców takich pojazdów. Wszelkie informacje dotyczące miejsc i czasu takich kontroli są dostępne na stronach internetowych policji. Takich niezapowiedzianych kontroli drogowych należy spodziewać się także na trasie przejazdu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE