Reklama

Boiska szkolne są niebezpieczne? Radny Góra na tropie

Opublikowano:
Autor:

Boiska szkolne są niebezpieczne? Radny Góra na tropie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na dzisiejszej XI sesji rady gminy w Łęczycy, radny Grzegorz Góra poruszył temat boisk szkolnych, mówiąc, że boisko w Siedlcu nie jest jedynym, które zostało postawione bez odpowiednich uprawnień.- Jeżeli zakres robót jest zrobiony tylko na samo zgłoszenie bez pozwolenia na budowę, a tam są takie rzeczy robione, że jest potrzebne pozwolenie na budowę… Więc, jeżeli pozwolenie na budowę jest wymagane w Siedlcu, to nie może nie być wymagane ani w Topoli, ani w Leźnicy Małej. Ja powiem tak: mamy kolejny problem. Prosiłbym bardzo pana wójta i pana przewodniczącego, aby się tym tematem zająć – mówił radny.

Grzegorz Góra zaznaczył, że nie widzi winy w działaniach żadnego z dyrektorów. Zwrócił uwagę na rozpoczynający się sezon wakacyjny i ewentualną sytuację w przypadku zdarzenia na owych boiskach. Zaatakował także obecnego na sesji wiceprzewodniczącego rady powiatu Janusza Otto, mówiąc, że nie rozumie sytuacji, w której jest otwarty parasol ochronny wobec działań byłego wójta gminy Łęczyca.

- Mamy sitwę, gdzie niektórzy mogą sobie pozwolić na zrobienie inwestycji bez odpowiednich pozwoleń i zgłoszeń. Ja pytam merytorycznie i chcę uzyskać odpowiedź. Bo jeżeli jest wszystko w porządku i ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie i nadzór budowlany zalegalizuje, to nie ma sprawy, ale na dzień dzisiejszy jest sprawa .

Wątpilwości radnego odnośnie ubezpieczenia boisk rozwiała pani skarbnik Alicja Lewandowska

- My jesteśmy od tego ubezpieczeni i jak najbardziej takiej osobie przysługuje odszkodowanie. Firma ubezpieczeniowa nie ma zastrzeżeń co do naszych dokumentów i pozwoleń, jeżeli chodzi o projekty. Są co roku robione przeglądy tych centrów i wszystko jest opiniowane pozytywnie, więc jak najbardziej każdy, kto korzysta z tego boiska zgodnie z przeznaczeniem i zasadami, które obowiązują na tym boisku, podlega ubezpieczeniu i jak nabardziej może czuś się tam bezpieczny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE