Reklama

Brutalność łęczyckiej policji? Mundurowi odpierają zarzuty

Opublikowano:
Autor:

Brutalność łęczyckiej policji? Mundurowi odpierają zarzuty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Mieszkaniec powiatu łęczyckiego snuje poważne zarzuty pod adresem policji i sądu w Łęczycy. Jego zdaniem miał zostać niesłusznie skazany za kradzieże, a wcześniej brutalnie pobity w trakcie przesłuchania. Teraz do jego słów odnoszą się mundurowi z KPP Łęczyca.

Wszystko rozpoczęło się w 2013 roku. Przypomnijmy, że sprawa dotyczy serii włamań, do których dochodziło na terenie powiatu łęczyckiego w latach 2011-2013. Wówczas policjanci zatrzymali Mariusza Rosińskiego i trzech innych mężczyzn, których podejrzewali o udział w tych przestępstwach. Mieszkaniec Borucic (gm. Daszyna) był właśnie u swojej dziewczyny, kiedy do domu weszli mundurowi. Jak relacjonuje mężczyzna, policjanci "zgarniali" wszystkich, którzy byli wewnątrz.

- Weszli do domu rano, ja jeszcze spałem. Powiedzieli, że wszyscy pełnoletni mężczyźni idą z nimi. Gdybym wtedy po prostu został w łóżku, nie byłoby całej sprawy i późniejszych problemów – mówi pan Mariusz, który uważa, że nie ma żadnego związku z kradzieżami, a sąd skazał go tylko na podstawie protokołu z przesłuchania. Według niego, podpisał dokument ponieważ był bity i zastraszany przez policjantów.

Otrzymaliśmy odpowiedź KPP Łęczyca na te zarzuty. W wiadomości czytamy, że dotąd nie wpłynęło żadne pismo, w którym ktokolwiek zarzuca policjantom przekroczenie uprawnień w związku z przesłuchaniem pana Mariusza. Tym samym wobec żadnego z mundurowych nie jest prowadzone postępowanie dyscyplinarne ani skargowe.

- 18 lipca 2016 r. odbyła się rozprawa sądowa, podczas której mężczyzna zeznał, że został pobity przez policjantów. Otóż do tej pory ani z sądu ani z prokuratury do Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy nie wpłynęła skarga za zachowanie, czynności policjantów w związku z przeprowadzonym postępowaniem - mówi podkom. Agnieszka Ciniewicz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE