Reklama

Budynek GOK-u w Daszynie na sprzedaż?

Opublikowano:
Autor:

Budynek GOK-u w Daszynie na sprzedaż? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Od kilku dni w gminie Daszyna wrze. Do mieszkańców dotarła wiadomość o pomyśle sprzedaży budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Zbulwersowani tą nowiną postanowili sprzeciwić się władzy. Zorganizowano zebranie, w którym udział wziął również wójt i wspólnie próbowano rozwiązać problem. Ponadto na drzwiach GOK-u pojawił się list zapraszający wszystkich na spotkanie. W tekście pojawiło się wiele gorzkich słów i rozpaczliwych próśb o ratowanie budynku.– Ratujmy nasz „Dom Kultury”. Budowali go nasi ojcowie i dziadowie, służył wielu pokoleniom i nie możemy go stracić. Trzeba przywrócić mu dawną rolę, obiektu otwartego, tętniącego życiem, oferującego dzieciom, młodzieży i dorosłym możliwość kulturalnego spędzenia czasu. Do tej pory nie zrobiono nic, aby tak się stało. Najwyższy czas, aby to zmienić – czytamy w piśmie do mieszkańców.

Jaki był powód tego pomysłu? Dokładnie od października 2014 roku budynek GOK-u w Daszynie stoi praktycznie niewykorzystany. Do tego czasu szkoła w Daszynie prowadziła tam zajęcia sportowe dla dzieci. Teraz sporadycznie odbywają się różne spotkania. Tym samym obiekt niszczeje, generując dodatkowe straty w budżecie gminy. Władza postanowiła zmienić tę sytuację i padła koncepcja o sprzedaży obiektu GOK-u.

– Budynek ten jest naprawdę zadbany i dość duży. Pomimo sporadycznych spotkań, nie jest on w pełni wykorzystywany. Musimy utrzymać ten obiekt, a jak wszyscy wiemy – to kosztuje. Stojąc pustym generuje dodatkowe koszty, które nie są potrzebne. W tej chwili analizujemy całą sytuację, staramy nawiązać rozmowy z mieszkańcami, liczymy na propozycje, staramy się analizować inne wyjścia z tej sytuacji – mówi Zbigniew Wojtera, wójt gminy Daszyna.

Mieszkańcy podczas spotkania jednomyślnie oświadczyli, że nie zgodzą się na sprzedaż ośrodka. Innym sposobem na rozwiązanie tego problemu ma być wynajęcie pomieszczeń GOK-u.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE