Reklama

Burmistrz celowo unika radnych? "Jego obecność nie jest obowiązkowa"

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz celowo unika radnych? "Jego obecność nie jest obowiązkowa" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Nie bez uwagi radnych przeszedł fakt, że burmistrz Krzysztof Lipiński ostatnio pojawia się coraz rzadziej na posiedzeniach komisji i sesjach rady miejskiej. W wyniku tego w ogniu pytań staje zazwyczaj jego zastępca Krzysztof Urbański, który zawsze zmuszony jest do usprawiedliwiania nieobecności swojego przełożonego.Tak było na przykład w przypadku dyskusji o rewitalizacji (7 kwietnia), na której obecni byli przedstawiciele Nizio Design. Nieobecność burmistrza spowodowana była faktem, że ten wracał właśnie z sympozjum samorządowego w Krakowie.Najświeższym przykładem jest wczorajsze posiedzenie komisji gospodarki i mienia, na którym również burmistrz się nie zjawił. Nikt nie poznał jednak przyczyny nieobecności włodarza.W kuluarach zaczęto mówić o celowym unikaniu radnych przez Krzysztofa Lipińskiego, który jeszcze w niedzielę miał czas, aby zjawić się na dziedzińcu zamku i wręczać nagrody najlepszym łucznikom. 

Pełnomocnik Jakub Pietkiewicz wyjaśnia, że nieobecności przełożonego spowodowane są tym, że terminy posiedzeń rady miejskiej nie są dopasowywane do kalendarza burmistrza, a sama obecność Krzysztofa Lipińskiego na sesjach czy posiedzeniach, nie jest obowiązkowa.

- Terminy posiedzeń komisji rady miejskiej nie są zwykle konsultowane i dopasowywane do kalendarza burmistrza miasta. Stąd wynikają sytuacje gdy władzę wykonawczą łęczyckiego samorządu miejskiego na posiedzeniach reprezentuje zastępca burmistrza miasta, a wspierają kierownicy i pracownicy merytorycznych komórek – mówi Jakub Pietkiewicz. - Należy podkreślić, że w odróżnieniu od radnych, obecność burmistrza jego zastępcy czy pracowników urzędu nie jest obowiązkowa na posiedzeniach i komisjach Rady Miejskiej. Jednak nie zdarzyło się nigdy, by radni zmuszeni byli obradować bez przedstawiciela władz wykonawczych.

Dodaje również, że wtorki są zazwyczaj dniami spotkań burmistrza z mieszkańcami miasta.

- Kalendarz spotkań burmistrza jest bardzo napięty i ustalany często nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W wielu wypadkach burmistrz stara się odwoływać spotkania, by uczestniczyć w pracach rady miejskiej. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Szczególnym utrudnieniem jest organizowanie posiedzeń we wtorki w godzinach popołudniowych. Jest to zwyczajowy dzień i godziny spotkań z mieszkańcami miasta.

Dokąd i z kim burmistrz spotyka się tak często, że nie ma czasu na obrady? Poprosiliśmy o przygotowanie listy wyjazdów służbowych burmistrza z ostatnich dwóch miesięcy. Gdy tylko takową otrzymamy, opublikujemy ją na stronie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE