Reklama

Reklama

Bus 500+ z wizytą w gminie Łęczyca

Opublikowano: pt, 8 kwi 2016 10:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś w godzinach 7:50 – 9:00 Bus 500+ zjawił się w przy Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej, natomiast o godzinie 9:30 zameldował się przed urzędem gminy. Podróż pojazdem po województwie jest akcją informacyjną Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego i Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, gdzie pracownicy tych instytucji odwiedzają poszczególne gminy, aby udzielić mieszkańcom informacji w sprawie programu Rodzina 500+.Pracowników Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego przywitali wójt Jacek Rogozińsk, sekretarz Monika Kilar-Błaszczyk oraz senator Przemysław Błaszczyk. Następnie pracownicy wraz z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Anną Zarębską rozpoczęli akcję informacyjną.Przed budynkiem magistratów pojawił się także burmistrz Krzysztof Lipiński z zastępcą burmistrza Krzysztofem Urbańskim. Mieszkańcy mieli wiele pytań, a większość z nich dotyczyła rodzajów dokumentów dołączanych do wniosków.- Główne pytania pytają o dokumenty, jakie mają być dołączane do wniosku, gdzie można składać taki wniosek, skąd go pobrać. Często padają również pytania dotyczące dochodów i tego, w jaki sposób będzie on odliczany, w przypadku na przykład przyznania świadczenia wychowawczego na pierwsze dziecko  - wyjaśnia Robert Pipiński z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Reklama

Okazuje się również, że jeżeli dokumenty składane są bezpośrednio w urzędzie gminy, to nie ma błędów nie ma we wnioskach.

- Jeżeli są pracownicy gminy, to oni na miejscu weryfikują składane wnioski. Błędy, jeżeli się zdarzają, są winą systemu. Czyli, jeżeli wniosek składany jest poprzez stronę banku, lecz to są błędy wynikające z samego funkcjonowania systemu. Natomiast w samych wnioskach składanych bezpośrednio nie ma praktycznie błędów.

Robert Pipiński dodaje również, że akcje informacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Jest duże zainteresowanie, o czym świadczą statystyki w składaniu tego typu wniosków. Myślę, że akcja jest strzałem w „10” i pomocą dla polskich rodzin.

Z Łęczycy Bus 500+ wyjedzie do Grabowa, gdzie w godzinach 11:00 – 12:30 stanie on przed budynkiem Urzędem Gminy w Grabowie (ul. 1-ego Maja 21), a w godzinach 12:45 – 13:30 mieszkańcy mogą wypatrywać go przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego (ul. Jana Kochanowskiego 2).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.