Reklama

Bus łęczyckiej firmy spóźnił się, a skarga na przewoźnika trafiła nawet do skarbówki

Opublikowano:
Autor:

Bus łęczyckiej firmy spóźnił się, a skarga na przewoźnika trafiła nawet do skarbówki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Gigantycznych rozmiarów nabrała sytuacja, która na początku marca dotknęła trzech kobiet korzystających z usług jednego z przewoźników. Oczekujące na busa kursującego między Łodzią, a Płockiem panie zmuszone były skorzystać z taksówki, a wszystko przez opóźnienie, za którym stała awaria. Sytuacja losowa nie znalazła zrozumienia, czego dowodem jest skarga wystosowana na firmę do Urzędu Miasta Łęczycy, portalu e-podróżnik, a nawet... skarbówki. Czy panie, które nie czekając dłużej na transport postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce rzeczywiście miały powód do podjęcia tak radykalnych kroków?

Skargę napisały panie Barbara, Elżbieta i Teresa pragnące skorzystać z usług firmy Marqs. Do wglądu pismo otrzymała również nasza redakcja. Nietrudno w nim odszukać irytacji i zastrzeżeń co do rzetelności przedsiębiorstwa. Brak możliwości dostania się z Łodzi do Gostynina, czy długie oczekiwanie na mrozie to powody, dla których kobiety postanowiły nagłośnić sprawę. Sytuacja przez nie opisywana rozegrała się 3 marca w Łodzi na jednym z przystanków o godz. 14:31, o której to zgodnie z rozkładem jazdy miał zjawić się bus. Tak jednak się nie stało.

- Choć nie wywiązaliście się z zapewnienia zgodnie z rozkładem jazdy przyjazdu busa o godz. 14:31 na przystanek Łódź skrzyżowanie ul. Zachodnia/Lutomierska oraz o godz. 14:34 na kolejny przystanek Łódź skrzyżowanie ul. Zachodnia/Legionów, to pozostawiliście oczekujących na ten kurs pasażerów przy 10-stopniowym mrozie bez informacji i zapewnienia transportu zastępczego, jak postąpiłaby szanująca się i rzetelna firma, tylko pozostawiliście nas samych sobie - czytamy w skardze.

W dalszej części dowiadujemy się o marnych w skutkach próbach skontaktowania się z informacją łęczyckiego przewoźnika i samym właścicielem, co z kolei miało zmusić kobiety do skorzystania z taksówki. Podczas podróży udało się jednak nawiązać kontakt z firmą, jednak mężczyzna, który starał się wytłumaczyć paniom zajście miał odnosić się do nich bez szacunku i zrozumienia zapewniając, że kurs odbył się, lecz z opóźnieniem, czego autorki skargi nie zauważyły.

Do sprawy odniósł się sam właściciel firmy Marqs.

     - Tego dnia auto, które miało wykonać kurs o godz. 14:31 z Łodzi do Płocka niestety miało awarię i kurs ten odbył się z opóźnieniem ok. 30 min. Zarzuty Pań, iż nie mogły dodzwonić się na informację są nieuzasadnione, ponieważ informacja telefoniczna firmy w soboty jest czynna od 8:00 do 13:00. Nie jesteśmy w stanie zamieszczać informacji na przystankach o ewentualnych awariach, ponieważ zarządca przystanków (ZDiT w Łodzi) kategorycznie zabrania naklejania jakichkolwiek informacji, jak również rozkładów jazdy, które sam rozwiesza. Drugi numer, pod który Panie dzwoniły jest do mnie i po otrzymaniu informacji, że nie było busa niezwłocznie zacząłem wyjaśniać tę sytuację. Po ustaleniu przyczyny opóźnienia kursu poinformowałem, że kurs odbył się z opóźnieniem 30 min. Lecz w tym czasie  Pani, jak twierdzi,  jechała już taksówką, więc nie może oczerniać firmy, że ww. kurs się nie odbył - wyjaśnia Marek Flejszman.

Panie jednak postanowiły działać i napisały skargę do wglądu Wydziału Promocji Urzędu Miasta Łęczycy, a nawet łęczyckiej skarbówki. Ba, zapowiedziały również, że ich roszczenia z tytułu poniesionych dodatkowych kosztów podróży (związanych z wynajęciem taksówki) sprawę przedstawią w sądzie...

    - Z każdym klientem staram się rozmawiać z szacunkiem i nie lekceważę żadnego problemu, z jakim dzwonią do mnie pasażerowie. To Pani była zdenerwowana, co jest zrozumiałe i najprawdopodobniej każde moje tłumaczenie byłoby odebrane jako nieposzanowanie pasażerów.  Uważamy, że awarie w usługach, które świadczymy, zdarzają się, ale są nieprzewidywalne jak u większości przewoźników. Panie, które złożyły oficjalną skargę do gazety powiadomiły instytucje, które nie mają związku z danym zdarzeniem, co powoduje przedstawienie naszej firmy w bardzo złym świetle. Ze swojej strony pragniemy przeprosić za opóźnienie kursu w tym dniu oraz dołożymy wszelkich starań, aby taka sytuacja więcej nie miała miejsca - odpowiada na zarzuty przedsiębiorca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE