Reklama

By cieszyć się czystym powietrzem

Opublikowano:
Autor:

By cieszyć się czystym powietrzem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Czy konieczne jest oszczędzanie energii? Jaki jest wpływ różnych sposobów wytwarzania energii na środowisko?Na te pytania mieli okazję odpowiedzieć uczniowie klas drugich Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, którzy w ubiegłym tygodniu wzięli udział w ekologicznych warsztatach „Energia Ziemi” zorganizowanych w ramach programu „Czysta energia inwestycją w przyszłość”, współfinansowanego przez Urząd Gminy Łęczyca i WFOŚiGW w Łodzi.Zajęcia te uporządkowały wiedzę gimnazjalistów na temat odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii, a także uświadomiły konieczność oszczędzania energii w codziennym życiu. Prowadziły je trenerki Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi Agnieszka Mazur i Ewelina Paprocka.

Na początku zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest energia i jak wygladałoby bez niej nasze życie. Nastepnie poznali przykłady odnawialnych źródeł energii. Potem otrzymali zadanie, które wymagało od nich kreatywności. Młodzież  musiała wykonać plakaty informujące o wadach i zaletach poszczególnych źródeł. Na koniec panie prowadzące zapoznały Miłoszan z kilkoma prostymi sposobami, by zaoszczędzić prąd.

Zajęcia odbywały sie w niezykłej atmosferze, a poznane bądź odświeżone informacje uświadomiły gimnazjalistom, że oszczędzanie energii jest bardzo istotne i konieczne w codziennym życiu. Udział w tych zajęciach niejako obliguje naszych uczniów do kształtowania proekologicznych postaw w ich najbliższym otoczeniu. Wszystko po to, by przyszłe pokolenia mogły cieszyć się czystym powietrzem i czerpać z bogactw natury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE