Reklama

Reklama

Ciągła nieobecność jednego z członków powodem wolnych prac komisji mieszkaniowej?

Opublikowano: pt, 21 paź 2016 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Celem komisji mieszkaniowych praktycznie funkcjonujących w każdym większym samorządzie jest między innymi zapewnienie kontroli nad sprawami związanymi z wynajmowaniem lokali należących do zasobu mieszkaniowego gminy.Nie inaczej funkcjonuje to w naszym mieście, gdzie komisja mieszkaniowa skupia się na podobnych zadaniach. Jednak jej praca nie przebiega zgodnie z planem, ponieważ jeden z jej członków – Wojciech Wojciechowski – praktycznie od 10 miesięcy nie bierze w niej udziału.  Z problemem postanowili powalczyć inni członkowie komisji na czele z przewodniczącą Agnieszką Tuszyńską, którzy zainterweniowali u burmistrza w tej sprawie. - Ogrom zadań i skomplikowana ich materia są codziennością prac komisji. Sprawia to, że aktywność każdego z członków jest bardzo cenna dla sprawnej pracy organu. Pan Wojciech Wojciechowski na przestrzeni ostatnich dziesięciu miesięcy uczestniczył tylko w dwóch posiedzeniach komisji – w marcu 2016 roku. Nie brał udziału w pracach zespołów terenowych, nie pełnił też dyżurów – czytamy w piśmie. 

Reklama

Członkowie powolują się również na to, że wielokrotnie próbowali rozwiązać ten problem we własnym gronie, lecz bez efektów, przy okazji zwracając uwagę, że ciągła nieobecność jednego z członków, utrudnia pracę grupy. 

- Stała nieobecność jednego z członków znacznie utrudnia pracę naszej komisji. Bardzo proszę, by Pan Burmistrz zechciał pomóc mi w rozwiązaniu tej trudnej i przekładającej się na sprawność działania przeze mnie organu sytuacji – argumentuje przewodnicząca. 

Pełnomocnik burmistrza Jakub Pietkiewicz mówi, że burmistrz już zwrócił się do radnego z prośbą o wyjaśnienia.

- Burmistrz Krzysztof Lipiński zwrócił się z prośbą o złożenie deklaracji w zakresie dalszego udziału radnego Wojciechowskiego w jej pracach. Ilość zadań realizowanych przez komisję, częste dyżury i wyjścia w teren oraz ważna społeczna rola tego organu, w pełni uzasadniają konieczność aktywnego uczestniczenia poszczególnych członków w jego pracach i wątpliwości przewodniczącej i członków komisji związane z zaangażowaniem radnego Wojciechowskiego są zrozumiałe – mówi Pietkiewicz - Burmistrz nie może jednak oceniać tej sprawy pochopnie zwłaszcza że być może istnieją jakieś obiektywne przeszkody uniemożliwiające radnemu Wojciechowskiemu aktywność w tym ważnym społecznie gremium.

Jak na sprawę zareagował sam zainteresowany? Wojciech Wojciechowski w rozmowie z nami, podkreśla, że z  zamiarem rezygnacji z członkostwa w komisji nosił się od dawna, a w najbliższym czasie zrezygnuje. 

- Już dawno rozważalem rezygnację z członkostwa  w komisji ze względu ograniczenia czasowe. Jestem przewodniczącym komisji gospodarki i mienia i nie ukrywam, że funkcja ta jest absorbująca. Jednak w najbliższym czasie złożę rezygnację z udziału w pracach komisji mieszkaniowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.