Reklama

Co dalej z modernizacją Domu Kultury? „Musimy dopasować pieniądze do wniosku”

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z modernizacją Domu Kultury? „Musimy dopasować pieniądze do wniosku” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Od uchwalenia budżetu minął już jakiś czas, jednak pytań nie brakuje. Jedną ze spraw, które nurtują mieszkańców jest temat modernizacji I piętra Domu Kultury. Przypomnijmy, że podczas uchwalania budżetu, padł ze strony radnych wniosek o zdjęcie 150 tys. zł z tego zadania, co z drugiej strony nie oznacza całkowitej rezygnacji z niego. W puli wciąż pozostaje 350 tys. zł na jego realizację. Generuje to pytania – czy modernizacja jest możliwa. 

Pełniąca obowiązki i kompetencje burmistrza Monika Kilar-Błaszczyk mówi, że miasto jeszcze nie złożyło wniosku o dofinansowanie, więc na tę chwilę istnieją możliwości, aby dokonać zmian. 

- Jesteśmy przed składaniem wniosku, przyglądamy się temu wszystkiemu. Może się okazać, że 750 tys. zł to będzie za mało na zrobienie czegokolwiek. Pamiętajmy, że najistotniejsze w modernizacji I piętra Domu Kultury są wysuwane krzesła i widownia, a same krzesła kosztują około 300 tys. zł. 

Czy stawia to całą inwestycję pod znakiem zapytania? Dużo zależy od złożonego wniosku.

- Sytuacja z modernizacją Domu Kultury, po tym jak państwo radni zdecydowali się zdjąć z tego zadania 150 tys. zł, może nie stoi pod znakiem zapytania, natomiast biorąc pod uwagę kosztorys inwestorski, który opiewa na większą kwotę, będziemy musieli zrobić mniejszy zakres. Musimy teraz dopasować pieniądze do wniosku – mówi Monika Kilar-Błaszczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE