Reklama

Reklama

Co dalej z ulicą Marii Konopnickiej?

Opublikowano: śr, 13 sty 2016 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Drogi na terenie miasta, gmin i powiatu są konsekwentnie remontowane. Niestety, wciąż pozostają odcinki, które swoim stanem nawierzchni pozostawiają wiele do życzenia. Jednym z tych odcinków jest fragment ulicy Marii Konopnickiej, prowadzący od liceum do skrzyżowania z ulicą Dominkańską.Stan drogi i chodnika staje się niezwykle uciążliwy dla mieszkańców zwlaszcza zimą i po opadach deszczu, kiedy kałuże psują nie tylko estetykę ulicy, ale znacząco wpływają na komfort poruszania się.Jak się okazuje, z tym odcinkiem wiąże się również problem administracyjny, ponieważ część tego terenu należy do starostwa powiatowego. Urząd miasta zaznacza, że gdy tylko będzie miał możliwość, natychmiast przystąpi do prac remontowych.

Reklama

- Cały czas czekamy na przekazanie tego terenu przez starostwo powiatowe. Z tego co wiem, przebieg drogi nie jest jeszcze uregulowany. Zanim działka, na której leży droga, zostanie przekazana miastu musi zostać wydzielona z większego obszaru. Gdy tylko teren zostanie przekazany miastu, jesteśmy gotowi przeprowadzić tam inwestycję na którą tak długo czekają mieszkańcy – mówi Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. komunikacji społecznej -  Wyremontowane zostaną chodniki i jezdnia. Być może uda nam się uzyskać na ten cel środki zewnętrzna. Ale nawet jak nie, to zamierzamy przeprowadzić tę modernizację własnymi siłami.

Z kolei zarząd starostwa powiatowego, pozytywnie zapatruje się na przekazanie terenu. Decyzja należy do rady powiatu, która musi podjąć stosowną uchwałę w tej sprawie.

- Wola zarządu starostwa powiatowego jest taka, aby ten fragment drogi przekazano miastu. Jednak, osateczną decyzję w tej sprawie podejmie rada powiatu łęczyckiego. Gdy tylko taka uchwała zostanie podjęta, niezwłocznie przystąpimy do dalszych czynności – powiedział sekretarz starostwa Ireneusz Barański.

Według nieoficjalnych informacji, radni miasta i powiatu odbyli już wstępne spotkania, w celu przekazania odcinka ulicy Marii Konopnickiej przez starostwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.