Reklama

Co dalej z Zespołem Obsługi Placówek Oświatowych? Radni podjęli uchwałę

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z Zespołem Obsługi Placówek Oświatowych? Radni podjęli uchwałę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na wczorajszej sesji rady gminy, punktem wywołującym największe dyskusje wśród radnych był punkt 13, czyli podjęcie uchwały w sprawie likwidacji gminnej jednostki organizacyjnej – Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych. Punkt ten budził ogromne kontrowersje ze względu na fakt, że była to jedna z propozycji reorganizacji urzędu gminy, przedstawiona przez audytorki.Audyt niezależnej, zewnętrznej firmy był przeprowadzony w maju i w czerwcu. Audytorki najwięcej zastrzeżeń miały do pracy byłej już skarbniczki gminy – Wiesławy Kucińskiej, a także do zasad funkcjonowania Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, który, według nich, bardzo odstawał pod kątem organizacyjnym od innych placówek. Zaproponowały, aby w miejsce ZOPO stworzyć Referat Oświaty z jednym kierownikiem, dzięki czemu, w przyszłości latwiej byłoby zarządzać tak rozległym tematem, jakim jest oświata.

Jednak propozycja nie spotkała się z pozytywnym przyjęciem zarówno Wiesławy Kucińskiej, jak i części radnych, którzy uważali, że likwidacja ZOPO może wprowadzić dodatkowy, zbędny balagan w oświacie.

Wczorajsza sesja rady gminy miała roztrzygnąć ten problem. Zanim przystąpiono do głosowania, przewodniczący rady gminy Włodzimierz Starzyński zarządził przerwę, natomiast wójt Jacek Rogoziński zaprosił radnych do swojego gabinetu.

Ostatecznie, w obecności 14 radnych, przegłosowano uchwałę głosami 8 za i 6 przeciw, co wiąże się z dalszymi zmianami wprowadzanymi w gminie Łęczyca. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE