Reklama

Co się dzieje z radnym Damianem Czerwińskim?

Opublikowano:
Autor:

Co się dzieje z radnym Damianem Czerwińskim? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Od jakiegoś czasu rada miejska obraduje w niepełnym składzie liczącym czternastu radnych. Nie licząc pojedynczych nieobecności rajców podczas sesji czy komisji, zauważalny jest jednak brak jednego radnego – Damiana Czerwińskiego. Ostatni raz radny był obecny na styczniowych obradach, a od tamtego momentu przestał się pojawiać w sali konferencyjnej urzędu miejskiego. Jak tłumaczy Damian Czerwiński pierwszy okres nieobecności był związany z problemami zdrowotnymi. Zmiana miejsca pracy także miała wpływ na absencję radnego.- Na początku tego roku miałem problemy zdrowotne, które uniemożliwiały mi czynny udział w obradach. Do tego doszedł fakt, że zmieniłem miejsce pracy, a obecne godziny, w których pracuję, kolidują się z godzinami obrad – mówi Czerwiński – Liczę, że już niedługo sytuacja się wyklaruje, moje godziny pracy zostaną zmienione i ponownie będę brał udział w sesjach czy komisjach. 

Radny dodaje także, że jest w stałym kontakcie ze swoimi wyborcami.

- To, że nie biorę udziału w obradach wcale nie oznacza, że nie wiem co się dzieje w Łęczycy czy w moim okręgu. Jestem w stałym kontakcie z mieszkańcami i wyborcami, czego dowodem mogą być zaplanowane prace w moim okręgu.

Tłumaczenia radnego mogą jednak nie wszystkich przekonywać, dlatego spytaliśmy także, czy Damian Czerwiński rozważał złożenie mandatu w związku z zaistniałą sytuacją. 

- Nie. Nie myślałem o tym, przede wszystkim dlatego, że nie spodziewałem się, że godziny pracy mogą aż tak wpłynąć na moją obecność na obradach. Poza tym liczyłem na szybsze rozwiązanie tej sprawy, która jak już mówiłem, wkrótce się wyklaruje – mówi radny – Chcę też podkreślić, że w związku z moją nieobecnością, nie otrzymuję diety, bo tak są ustalone zasady i warunki wypłacania diet.

Czy sytuacja radnego rzeczywiście się wyklaruje? Prawdopodobnie niedługo się przekonamy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE