Reklama

Co Ty wiesz o Szkocji? Drugi dzień warsztatów w Domu Kultury

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W łęczyckim Domu Kultury wczoraj i dziś odbywają się warsztaty o Szkocji pt. „Scotland: Ceilidh, Bagpipes and Man in Kilt” prowadzone w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki współpracy Domu Kultury i I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego.Prowadzący zajęcia Donnie Nicolson wczoraj zaprezentował się w tradycyjnym szkockim kilcie i dał popis umiejętności gry na dudach, natomiast dzisiaj, poprowadził lekcję języka angielskiego.Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i wspólnie odpowiadali na pytania. Gość ze Szkocji ponownie popisał się talentem muzycznym, grając na gitarze szkocki utwór o miłości, łącząc tym samym zabawę z nauką. Donnie Nicolson wręczył również pamiątkowy dyplom Aleksandrze Gomulak, która wygrała quiz o Szkocji. W imieniu laureatki, dyplom odebrała koleżanka. 

Na zakończenie, uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, wyręczyli nas i przeprowadzili wywiad z Donniem, pytając m. in.  o to, czy przez te dwa dni pobytu, zdążył zwiedzić Łęczycę. W odpowiedzi usłyszeli, że gość zobaczył łęczycki zamek i poznał legendę o diable Borucie, która bardzo go zaciekawiła. Opowiedział również o sobie, mówiąc, że pochodzi z małego miasta z północy Szkocji, które bardzo przypomina mu Łęczycę, po czym wybrał się na studia do Glasgow.

Uczniowie wręczyli mu także tradycyjne polskie słodycze i wszyscy zapozowali do pamiątkowej fotografii.

My także skorzystaliśmy z okazji i sprawdzając nasze zdolności lingwistyczne, poprosiliśmy Donniego o kilka słów.

- To moja pierwsza wizyta w Łęczycy. Fantastycznie spędziłem tutaj czas. Wczoraj mieliśmy trzy sesje o tańcu i muzyce, natomiast dzisiaj mamy quizy. Ludzie są bardzo przyjaźni, otwarci i entuzjastycznie nastawieni wobec mnie i na rozmowę ze mną. Naprawdę, świetnie się bawię będąc tutaj. Wczoraj zwiedziłem zamek i było wspaniale.

Skoro Donnie jest związany z Glasgow, musieliśmy spytać również o to, czy kibicuje Glasgow Rangers, czy Celticowi. Gość jednak dyplomatycznie odpowiedział, że pomimo faktu, że jego rodzina kibicuje Rangersom, to on sam nie ma ulubionej drużyny.

Natomiast w niedzielę (15 listopada) o godzinie 17:00 w Domu Kultury odbędzie się uroczyste podsumowanie II etapu Programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2015”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE