Reklama

Co z apelacją Krzysztofa Lipińskiego? „W tej chwili żadna apelacja nie wpłynęła”

Opublikowano:
Autor:

Co z apelacją Krzysztofa Lipińskiego? „W tej chwili żadna apelacja nie wpłynęła” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Saga związana z Krzysztofem Lipińskim wciąż trwa. Pod koniec października w Sądzie Rejonowym w Łęczycy burmistrz usłyszał wyrok skazujący - rok więzienia w trzyletnim zawieszeniu, czteroletni zakaz pełnienia funkcji publicznych, karę grzywny w wysokości 250 stawek po 20 zł oraz obciążenie kosztami sądowymi. Sam Lipiński, z racji tego, że wyrok jest nieprawomocny, zapowiadał złożenie apelacji i udowodnienie swojej niewinności. Od momentu wydania wyroku, oskarżonemu burmistrzowi przysługiwał 7-dniowy termin odwołania się, jednak minął prawie kwartał, a wciąż nie wiadomo na jakim etapie jest sprawa. Przyczyną takiego stanu rzeczy był fakt, że uzasadnienie wyroku Krzysztof Lipiński otrzymał dopiero w styczniu. 

Na tę chwilę, Sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi Paweł Urbaniak, nie potwierdza, że apelacja została złożona. 

- 5 stycznia zostało doręczone uzasadnienie wyroku samemu oskarżonemu. Od tego dnia biegnie 14-dniowy termin do wniesienia apelacji, zatem termin ten upłynął 19 stycznia , czyli w piątek. Doliczyć też trzeba kilka dni oczekiwania na przesyłkę pocztową. Informacja z dzisiaj: w tej chwili żadna apelacja nie wpłynęła. 

Co dalej? Pozostaje czekać. Jeżeli apelacja nie wpłynie, nie oznacza to, że wyrok „z automatu” się uprawomocni.

- Stwierdzenie prawomocności następuje zarządzeniem wydanym przez przewodniczącego wydziału i z tym momentem wyrok traktuje się jako prawomocny – wyjaśnia pan Urbaniak.

Do sprawy wrócimy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE