Reklama

Co z salą sportową w Wilczkowicach? Gmina czeka na oferty

Opublikowano:
Autor:

Co z salą sportową w Wilczkowicach? Gmina czeka na oferty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wójt Jacek Rogoziński wielokrotnie zaznaczał, że zamierza spełnić swoją przedwyborczą obietnicę i przy Szkole Podstawowej w Wilczkowicach Górnych wybudować salę sportową.Między innymi z tego względu w projekcie budżetu zabezpieczono część środków na tę inwestycję, a natomiast dzisiaj gmina Łęczyca opublikowała zapytanie ofertowe o przedstawienie oferty cenowej na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę sali.Sala jaka miałaby stanąć, ma być w standardzie budynku pasywnego. Wójt Jacek Rogoziński wyjaśnia tę decyzję.- Dlaczego hala pasywna? Przede wszystkim ze względu na koszty utrzymania.Przykładem jest sala sportowa w Waganowicach będąca pod opieką tamtejszego samorządu. Jej utrzymanie wynosi około 4.5 tysiąca złotych rocznie. Są to naprawdę bardzo znikome koszty. Z tego co wiem, sala sportowa w Łęczycy będzie kosztowała niecałe 3 miliony, nasza sala będzie kosztowała około 3 milionów. Kwota będzie o jakieś 10% większa, natomiast koszty utrzymania będą mniejsze. 

Wójt podkreśla również, że większość inwestycji oparta będzie o środki zewnętrzne. Sama gmina ma zabezpieczony milion złotych w budżecie na ten cel.

- W tej chwiili trwają procedury przetargowe, jeżeli chodzi o projekt. Problem polega na tym, że pieniądze z ministerstwa sportu na tego typu inwestycje już się skończyły. Nie ma pieniędzy na inwestycje pod nazwą „hala sportowa” czy „sala sportowa”. Jedyną możliwością są innowacje, pozyskanie jakiejś kwoty zewnętrznej. Stąd pomysł na halę pasywną, aby uzyskać dofinansowanie do tej hali – mówi wójt - W budżecie mamy zabezpieczoną kwotę w wysokości miliona złotych, a te dwa miliony musimy pozyskać. W tej chwili jesteśmy na etapie projektowania hali, a jeżeli zostaną ogłoszone konkursy, będziemy aplikować o środki zewnętrzne na wykonanie inwestycji.

Poniżej możecie przeczytać cale zapytanie ofertowe:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE