Reklama

Co z tą strefą ekonomiczną? Magistrat uspokaja: „Etap przebiega w sposób niezakłócony”

Opublikowano:
Autor:

Co z tą strefą ekonomiczną? Magistrat uspokaja: „Etap przebiega w sposób niezakłócony” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że rozszerzenie specjalnej strefy ekonomicznej znacząco wpłynie na otwarcie nowych miejsc pracy, a co z kolei jest jednym z priorytetów na tę kadencję dla władzy samorządowej. Gdy w lutym ubiegłego roku jak grom z jasnego nieba gruchnęła wieść o tym, że decyzją na mocy rozporządzenia Rady Ministrów (z 22 stycznia 2013 r. ) skreślono Kompleks 2, magistrat obrał sobie za cel rozszerzenia strefy.- Po wielu latach zastoju Łęczyca powraca na inwestycyjna mapę woj. łódzkiego. Przypomnę że w styczniu 2013 r. tereny inwestycyjne w Łęczycy zostały wyłączone z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Łęczyca w ogóle wypadła z oferty inwestycyjnej ŁSSE – mówi Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza -  Inwestorzy, którzy przyjeżdżali do ŁSSE, dostawali informacje o Kutnie, Sieradzu, Tomaszowie i wszystkich miejscowościach mających strefę, tylko nie o Łęczycy. Ze względu na brak aktywności poprzednich władz miasta wygaszony został przywilej wynikający ze statusu ŁSSE na ostatnich posiadanych przez miasto terenach inwestycyjnych.Z tej okazji odbyło się między innymi spotkanie z prezesem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Tomaszem Sadzyńskim, a następnie, podczas sesji rady miejskiej (20 listopada 2015 r. ) zwołanej na wniosek burmistrza Krzysztofa Lipińskiego  radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na powiększenie istniejącego Kompleksu 1 podstrefy łęczyckiej o ponad 6 ha. 

Od tamtego momentu burmistrz przesłał niezbędne dokumenty do ŁSSE, a ta rozpoczęła procedurę włączania terenów do strefy. Minimalny okres dla takiego etapu miał wynieść pół roku.

Jednak spore wątpliwości w powodzenie akcji spowodował fakt, że w ubiegłym tygodniu nowym prezesem ŁSSE został Marek Michalik, który zastąpił na tym stanowisku Tomasza Sadzyńskiego. W związku z tym rozpoczęły się spekulacje, które głosiły, że proces poszerzania strefy miałby rozpocząć się na nowo, co wydłużyłoby jedynie okres oczekiwania na inwestorów.

Jakub Pietkiewicz zapewnia jednak, że cały etap przebiega w sposób niezakłócony.

- Staranie o rozszerzenie łęczyckiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przebiega w sposób niezakłócony i nie jest zagrożone zmianą władz w zarządzającej Strefą spółce – mówi pełnomocnik - Niezwłocznie wystąpiliśmy z wnioskiem do ŁSSE o rozszerzenie podstrefy. Poprzedni prezes Strefy informował, że przeprowadzenie procedury włączenia gruntów może potrwać nawet rok. Ze strony prezesa ŁSSE padła też deklaracja, że jeśli Łęczyca zdecyduje się dołączyć do ŁSSE, strefa będzie partycypować w kosztach uzbrojenia, czyli doprowadzenia sieci energetycznej, dojazdu i mediów. Mamy nadzieję że nowe władze spółki również podtrzymają te deklaracje. Burmistrz Krzysztof Lipiński jest już w tej sprawie umówiony na rozmowy z nowym prezesem ŁSSE Markiem Michalikiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE