Reklama

Ćwiczenia ewakuacji pożarowej w SOSW w Stemplewie

Opublikowano:
Autor:

Ćwiczenia ewakuacji pożarowej w SOSW w Stemplewie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu dzisiejszym dyżurny straży pożarnej otrzymał zawiadomienie o pożarze na poddaszu SOSW. Jako pierwszy na miejsce, bo po około 10 minutach dojechał wóz z OSP w Świnicach Warckich, dopiero później dotarły kolejne jednostki. Ponadto w spreparowanej akcji wzięły udział jednostki z OSP w Leźnicy Małej, Sobótce Starej, Grabowie, Topoli Królewskiej, dwa zastpy JRG z Łęczycy, a także Zespół Ratownictwa Medycznego.Po ogłoszonej przez dyrektora placówki ewakuacji, punktem zbiórki była tzw. "stara brama". Dalsze część scenariusza przewidywała zaginięcie dwóch osób. 

- Akcja przebiegała bardzo sprawnie. Pracownicy odpowiedzialni za to spisali się na szóstkę. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, bo już po 5 minutach od alarmu wszyscy wyszli z budynku zgodnie z procedurami. To świetny czas, zwłaszcza, że mamy wśród swoich wychowanków dzieci z autyzmem i upośledzeniem. Powiadomiliśmy oczywiście od razu straż. Dzięki tej akcji pokazaliśmy dzieciom realne zagrożenia i jak należy postąpić w takiej sytuacji. Uważam, że takie ćwiczenia są bardzo dobre i potrzebne - powiedział w rozmowi z naszym reporterem Andrzej Zielonka, dyrektor SOSW w Stemplewie.

- Planowany scenariusz przewidywał ogień zaprószony przez jednego z pracowników. Dyrektor zarządził wówczas ewakuację całego budynku. Dodatkową trudnością dla strażaków było odnalezienie dwóch osób, które zaginęły - dodał st. kpt. Marek Mikołajczyk, dowódca akcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE