Reklama

Ćwiczenia Służby Więziennej - Jesień 2017

Opublikowano:
Autor:

Ćwiczenia Służby Więziennej - Jesień 2017 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Atak terrorystyczny. Odbicie niebezpiecznego więźnia. Próba wtargnięcia na teren więzienia. Takie scenariusze ćwiczyć będą funkcjonariusze Służby Więziennej, biorący udział w ogólnopolskich ćwiczeniach pod kryptonimem - Jesień 2017.

Po raz pierwszy

26-29 października br. w wybranych zakładach karnych i aresztach śledczych w całej Polsce przeprowadzone zostaną ćwiczenia Służby Więziennej. Podobne ćwiczenia ochronno-obronne odbywają się co roku w każdym więzieniu w Polsce. W tym roku pod kryptonimem Jesień 2017 postanowiono przeprowadzić je w jednym czasie w kilkunastu zakładach karnych i aresztach śledczych. Do udziału w ćwiczeniach wyznaczono po jednej jednostce w każdym okręgowym inspektoracie Służby Więziennej.

Zagrożenie zewnętrzne

Ćwiczenia w poszczególnych zakładach karnych i aresztach śledczych odbywały się będą na podstawie odrębnych scenariuszy przygotowanych z uwzględnieniem warunków i możliwości jednostek biorących udział w ćwiczeniach. Niemniej jednak wspólną osią ćwiczeń będzie zagrożenie zewnętrzne np.: atak terrorystyczny lub próba odbicia więźniów, które wpłynąć mogą na bezpieczeństwo funkcjonariuszy i jednostek, a poprzez to na bezpieczeństwo obywateli.  

Koordynacja działań

Podczas ćwiczeń funkcjonariusze będą przede wszystkim doskonalić procedury kierowania realizacją zadań w wybranych obszarach przygotowań obronnych Służby Więziennej. Poszczególne jednostki, biorące udział w ćwiczeniach, sprawdzą umiejętności współdziałania ze Sztabem Dyrektora Generalnego SW. Zostanie sprawdzony w praktyce stopień przygotowania funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej do reagowania w sytuacji zagrożenia. Poprzez udział w ćwiczeniach innych służb mundurowych ocenione zostanie współdziałanie formacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa.  Sprawdzony zostanie również system łączności oraz system obiegu informacji. Takie ćwiczenia mają na celu przygotowanie funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej oraz innych służb mundurowych na realne zagrożenia.

fot. szer. Bartłomiej Wajda

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE