Reklama

Czas ucieka – zamek czeka, a przetarg unieważniony

Opublikowano:
Autor:

Czas ucieka – zamek czeka, a przetarg unieważniony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Czy łęczycki zamek doczeka się odrestaurowania? Z odpowiedzią na to pytanie trzeba jeszcze poczekać, podobnie jak ze znalezieniem chętnego, który przygotuje dokumentację projektową, ponieważ na tę chwilę nikt nie próbuje podjąć zadania. Cała sprawa wydaje się nie mieć końca. Przypomnijmy, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ubiegłym roku ogłosiło wyniki oceny projektów zgłoszony do kontraktów terytorialnych, a wśród rekomendowanych znalazło się miasto Łęczyca. .

Sam projekt zakłada przeprowadzenie prac konserwatorskich w prochowni, odbudowy domu starego, adaptacji wieży szlacheckiej na cele wystawiennicze, podwyższenia murów zamku, rekonstrukcji części zabudowy gospodarczej dziedzińca. Ponadto zaplanowano wykonanie nawierzchni dziedzińca zamkowego oraz zakup wyposażenia obiektu w sprzęt wystawienniczy i multimedialny oraz specjalistyczne oprogramowanie.

Na szali było przesunięcie 500 tys. zł na przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej. Za pierwszym razem radni nie podjęli uchwały, natomiast za drugim zmniejszono kwotę do 250 tys. zł z zastrzeżeniem, aby wykluczono renowację domu starego.

Od tego momentu rozpoczął się wyścig z czasem, czyli znalezienie chętnego, który przygotowałby całą dokumentację projektową i kosztorysową wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na roboty budowlane oraz dokumentację aplikacyjną z wymaganymi załącznikami.

Ogłoszono więc przetarg 22 marca, który trwał do 30 marca. 31 marca podjęto decyzję o unieważnieniu postępowania, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta

-  Zgodnie z treścią art. 93 ust 1 pkt 1 ustawy Pzp unieważnia się postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli „nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu albo nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od wykonawcy niepodlegającego wykluczeniu, z zastrzeżeniem pkt 2 i 3” – czytamy w uzasadnieniu. 

Mamy już kwiecień, a sam czas na złożenie projektu upływa 4 maja br.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE