Reklama

Reklama

Czy był szantaż w magistracie? Sprawa trafiła do prokuratury!

Opublikowano: śr, 22 lip 2015 10:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Jan Budziński prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, który był gościem na nadzywczajnej sesji rady miasta, przy punkcie spraw różnych wywołał do tablicy burmistrza Krzysztofa Lipińskiego, zastępcę burmistrza Krzysztofa Urbańskiego i byłego już przewodniczącego rady miasta Zenona Koperkiewicza.Opowiedział o spotkaniu, jakie miało odbyć się w środę (15 lipca) w gabinecie burmistrza, na którym miał usłyszeć warunek ze strony włodarzy, że jeżeli Zeon Koperkiewicz zostanie odwołany z funkcji przewodniczącego, to preses PEC-u w poniedziałek (20 lipca) straci pracę.Podczas sesji Jan Budziński zapytał zebranych na sali radnych czy prawdą jest, że to on stoi za wnioskiem o odwołanie Zenona Koperkiewicza, natomiast żaden z radnych nie potwierdził jego pytania.Zarówno burmistrz, jak i zastępca burmistrza nie odnieśli się do słów prezesa PEC-u, pomimo dopytywań radnych, czy rzeczywiście miało miejsce takie spotkanie. 

Reklama

Wśród mieszkańców Łęczycy krążą ulotki z zapisem nagrania, które jednoznacznie wskazuje, że padło ultimatum wobec Jana Budzińskiego. Nigdzie nie ma jednak potwierdzenia autentyczności zapisów.

Jan Budziński 21 lipca zgłosił zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury rejonowej w Łęczycy, w którym opisuje całe zdarzenie, a także na dowód przesłał płytę z nagraniem. Tego samego dnia sprawę zgłosił również do Jolanty Chełmińskiej, wojewody łódzkiego, gdzie poprosił o to, aby stosowne służby się tym zajęły.

Prezes PEC-u podkreśla, że to on jest ofiarą i nie rozumie czemu, jako pracownik, miałby odpowiadać za roszady w radzie miasta, za które odpowiadają radni. Zaznacza też, że zgłoszenia nie dokonał podczas godzin pracy, lecz w czasie dwudniowego urlopu.

Oficjalne stanowisko Krzysztofa Lipińskiego poznamy dziś o godzinie 14:30 podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbędzie się przed Ratuszem Miejskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.