Reklama

Czy Łęczycanie lubią „wypić w plenerze”?

Opublikowano:
Autor:

Czy Łęczycanie lubią „wypić w plenerze”? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na zewnątrz coraz cieplej, porywiste wiatry stają się coraz mniej porywiste, a słońce zaczyna świecić częściej i wyżej. Jednym słowem – wiosna. Wiąże się to również z tym, że mieszkańcy królewskiego miasta chętniej spędzają czas na świeżym powietrzu. Jednak czym jest zwykłe spędzanie czasu, kiedy pić się chce? Sprawdziliśmy, czy przyjemna pogoda i „picie w plenerze” są ze sobą powiązane. 

Przyjemności kosztują. Spożywanie napoju alkoholowego w miejscu publicznym,  tudzież „wyjście w plener” karane jest mandatem od 100 do 500 zł. Natomiast funkcjonariusze policji i straż miejska egzekwują to prawo, dlatego często tłumaczenie, że „to tylko jedno piwo” może okazać się niewystraczające.

- Często na ławkach, czy w ustronnych miejscach młodzież lub osoby dojrzałe spożywają alkohol, a my musimy działać przeciw takim przypadkom ze względu na to, że takie są odczucia społeczne, ponieważ dla jednego wypicie piwa z niczym się nie wiąże, natomiast dla drugiego wiąże się to ze śmieceniem i wszczynaniem awantur – mówi Tomasz Olczyk komendant Straży Miejskiej w Łęczycy.

Czy polepszająca się pogoda kusi do relaksu na świeżym powietrzu? Okazuje się, że niekonieczne i Łęczycanie przestrzegają litery prawa. Maksyma „dura lex sed lex” wydaje się być nieobca mieszkańcom.

- W tygodniu patrolujemy ustronne miejsca, jednak nie zaobserwowaliśmy wzrostu przypadków spożycia alkoholu. Ze względu na stan osobowy nie pracujemy w weekendy, a to w weekendy takie przypadki odnotowuje policja – powiedział Tomasz Olczyk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE