Reklama

Czy mieszkańcy chętnie oglądają sesje rady miasta?

Opublikowano:
Autor:

Czy mieszkańcy chętnie oglądają sesje rady miasta? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Kamera internetowa choć została zakupiona przez poprzednią władzę, sławę zyskała dzięki obecnej. Radny Zenon Koperkiewicz, jeszcze będąc przewodniczącym, nalegał, aby miasto uruchomiło transmisję online, mówiąc, że wiąże się to z transparentnością rządzących.W kwietniu br. oznajmił radnym, że kamera zostanie wkrótce uruchomiona, co też się stało. Jednak niektórzy radni mieli wątpliwości, co do tego, czy kamera ma być włączona na każdej sesji rady miasta i na każdym posiedzeniu komisji, mówiąc, że są poruszane tematy, które są objęte ochroną danych osobowych.Pod koniec września burmistrz Krzysztof Lipiński wydał zarządzenie w sprawie wprowadzenia transmisji zarówno podczas sesji, jak i podczas posiedzeń komisji.

Zapytaliśmy w magistracie, czy mieszkańcy chętnie korzystają z dobrodziejstw technologicznych i oglądają transmisje.

- Liczba osób oglądających transmisję z sesji rady miejskiej waha się w przedziale od 40 do 80 – poinformował Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza.

Choć jakość obrazu jest dostatecznie dobra, to oglądający narzekają na problem z dźwiękiem, który czasem się opóźnia. Dodatkowym problemem jest to, że niektórzy radni nie korzystają z mikrofonu, co powoduje, że nie słychać ich wypowiedzi.

Aktualnie przeprowadzany remont sali konferencyjnej ma w delikatnym stopniu poprawić akustykę pomieszczenia, co może przełożyć się na jakość dźwięku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE