Reklama

Czy w Szkole Podstawowej w Błoniu pracuje osoba z wyrokiem?

Opublikowano:
Autor:

Czy w Szkole Podstawowej w Błoniu pracuje osoba z wyrokiem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Czy w Szkole Podstawowej w Błoniu pracuje osoba, która posiada wyrok sądu? Według napływających do nas informacji, na stronie internetowej szkoły, w zakładce „kadra pedagogiczna” figuruje taka osoba na liście. Dyrekcja natomiast zaprzecza i odpowiada, że do szkoły nie wpłynął prawomocny wyrok skazujący, a sama strona nie była aktualizowana ze względu na zmianę administratora. 

Sprawę zgłosił nam jeden z Czytelników, który zwrócił uwagę, że w Szkole Podstawowej w Błoniu może uczyć osoba, która została skazana przez sąd, ponieważ jej nazwisko wciąż figuruje na liście pracujących nauczycieli. 

Dyrektor szkoły Grażyna Czajkowska odpowiada, że szkoła nie otrzymała wyroku prawomocnego. 

- Do dnia dzisiejszego do Szkoły Podstawowej w Błoniu nie wpłynął prawomocny wyrok skazujący dotyczący osoby o którą Pan pyta. Szkoła nie posiada dokumentów potwierdzających wydanie przez Sąd wyroku skazującego, a także nie mamy wiarygodnych informacji na interesujący Pana temat – czytamy w odpowiedzi od dyrekcji.

Jak tłumaczy dyrektor Czajkowska, ostatnie zaświadczenie o niekaralności wpłynęło od tej osoby 22 sierpnia ubiegłego roku. Mimo to, od prawie roku ta osoba nie jest pracownikiem szkoły.

- Interesująca Pana osoba była zatrudniona w Szkole Podstawowej w Błoniu od dnia 1 września 2007 r. do 18 listopada 2016 r.. W trakcie trwania zatrudnienia osoba składała zgodnie z prawem oświatowym zaświadczenia o niekaralności. Ostatnie zaświadczenie potwierdzające, że osoba o którą Pan pyta nie figuruje  w Kartotece Karnej Krajowego Rejestru Karnego wydano w dniu 22.08.2016 r. – wyjaśnia pani dyrektor, po czym dodaje, że nie jest w stanie określić, jak długo ta osoba była zatrudniona, już po otrzymaniu wyroku - Z uwagi na fakt, że do dnia dzisiejszego szkoła nie otrzymała prawomocnego wyroku sądu nie jestem w stanie odpowiedzieć Panu czy ta osoba była pracownikiem szkoły po  usłyszeniu wyroku skazującego.

Dlaczego więc, osoba, która w szkole nie pracuje od prawie roku tak długo figurowała w kadrze pedagogicznej? Dyrektor Czajkowska tłumaczy, że było to związane ze zmianą administratora strony. 

- Zmiany kadrowe, w wyniku których nauczyciel administrujący stronę szkoły został przeniesiony do Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej, spowodowały opóźnienia w aktualizacji danych – kończy pani dyrektor. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE