Reklama

Dawid Kwiatkowski zagra na Dniu Dziecka!?

Opublikowano:
Autor:

Dawid Kwiatkowski zagra na Dniu Dziecka!? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Najprawdopodobniej znane jest już nazwisko gwiazdy, która miałaby wystąpić 1 czerwca w Łęczycy podczas Międzynarodowych Obchodów Dnia Dziecka. Temat został poruszony podczas wczorajszej sesji rady miasta oraz stanowi punkt dzisiejszego porządku komisji oświaty, zdrowia, kultury i opieki społecznej.Burmistrz Andrzej Rokicki odpowiadał na pytania radnego Wojciechowskiego, a mianowicie na temat spotkania 22 marca dotyczącego organizacji obchodów Dnia Dziecka. Samo spotkanie odbyło się z firmą, która w ubiegłym roku odpowiadała za organizację imprezy. W porównaniu do roku poprzedniego, obchody będą różnić się jedną rzeczą – nie będzie alkoholu.- Główne obchody odbędą się na placu Tadeusza Kościuszki. W tym roku alkoholu nie będzie, skoro jest to impreza dla dzieci. W tym roku również będzie możliwość skorzystania z pewnych atrakcji za darmo – mówił burmistrz. Ponadto Andrzej Rokicki zapewniał, że miastu zależy na jasnym oznakowaniu atrakcji płatnych i bezpłatnych. 

A co z organizacją Dnia Dziecka w weekend?

Radnym nie przypadła do gustu inna rzecz, ponieważ od dawna poruszano temat organizacji Dnia Dziecka i sugerowano, aby obchody zorganizowano w weekend tak, aby rodzice mogli wraz z dziećmi brali wspólnie udział w imprezie. Burmistrz wyjaśniał z kolei, że termin weekendowy stanowi problem dla wykonawców. 

- Rozmawialiśmy już o tym, aby w tym roku zorganizować Dzień Dziecka w sobotę i żeby to był Dzień Dziecka dla dzieci, a nie dorosłych. Rozmawialiśmy o tym, aby przeznaczyć na to pieniądze, powyznaczać strefy i zapewnić atrakcje za darmo, aby te dzieci mogły użyć i przyjść z rodzicami. A potem zrobić drugą imprezę dla ludzi starszych i nazwać je „Dniami Łęczycy”, czy jak kto wymyśli i zrobić to w zupełnie innym terminie. A widzę, że sobie tylko rozmawiamy, rozmawiamy i w kółko jest to samo robione – nie krył oburzenia radny Marcin Zasada

Wiceprzewodnicząca Marta Arkuszewska wypowiadała się w podobnym tonie, akcentując, że ma to być przede wszystkim impreza dla najmłodszych. 

- Dzieci idąc do szkoły i przedszkola nie mają najmniejszych szans skorzystać z atrakcji, za które my płacimy. Rozmawiałam z nauczycielami i oni nie są w stanie przyjść z klasą i pozwolić dzieciom korzystać z zabaw, to jest technicznie niewykonalne. Wypośrodkujmy to, wszyscy mają być zadowoleni. W tamtym roku rodzice byli wyraźnie niezadowoleni z organizacji. Jeszcze raz apeluję i przemyślmy to, aby ten Dzień Dziecka odbył się w sobotę. Dajmy szansę rodzicom i ich dzieciom – mówiła wiceprzewodnicząca. 

To kto zagra?

O wykonawców na tegorocznej imprezie spytał radny Marek Jóźwiak, który zwrócił uwagę na słowa burmistrza o tym, że przy organizacji imprez w weekendy, trzeba czekać nawet dwa lata na wolny termin u artystów. 

- Zostały niespełna dwa miesiące, w związku z tym mam pytanie czy są jakieś umowy już podpisane? – pytał radny. 

Pani skarbnik Grażyna Życzkowska powiedziała, że na tę chwilę podpisana jest jedna, wstępna umowa z wykonawcą. Jest nim Dawid Kwiatkowski.

Jak wspominaliśmy na początku, temat organizacji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka będzie poruszony również na posiedzeniu komisji oświaty, zdrowia, kultury i opieki społecznej.

Do sprawy wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE