Reklama

De Heus wybuduje plac zabaw w Łęczycy!

Opublikowano:
Autor:

De Heus wybuduje plac zabaw w Łęczycy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności  W tym roku zbudowany zostanie kompletnie nowy plac zabaw na ulicy Dworcowej w Łęczycy. Będzie to najnowocześniejszy i najbardziej okazały obiekt tego typu w mieście. Inwestycję o wartości 150 tys. zł zapowiedziała firma De Heus, jako jedno z jej działań prowadzonych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Plac zabaw zostanie wybudowany dzięki pracownikom firmy, którzy zgłosili taki pomysł oraz chęć uczestnictwa w jego tworzeniu. W zadaniu partycypował będzie łęczycki samorząd, który przekaże teren i dołoży 30% wartości planowanej inwestycji.De Heus jest firmą zaangażowaną społecznie, która od wielu lat prowadzi działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych. W tym roku firma rozpoczęła program „Działamy i wspieramy”, którego celem jest wspieranie społeczności lokalnych oraz umożliwienie pracownikom zaangażowania w te działania.- Budowa placu zabaw jest jednym z działań prospołecznych, które realizujemy. Pracownicy naszej firmy zgłosili kilkadziesiąt projektów CSR-wych, spośród których wybraliśmy kilka do realizacji. Oprócz budowy placu zabaw w Łęczycy, wspólnie z pracownikami De Heus i społecznościami lokalnymi stworzymy inne miejsca przyjazne dzieciom, w których będą mogły one bezpiecznie spędzać czas. Przeprowadzimy także cykl wyjątkowych zajęć edukacyjnych - mówi Karolina Pietrzko, koordynator programu CSR-owego De Heus „Działamy i wspieramy”.

Pomysł budowy placu zabaw spotkał się z dużą radością Burmistrza Miasta Łęczyca Krzysztofa Lipińskiego. W tej sprawie, na początku marca, podpisał on specjalny list intencyjny.

- Z dużą radością przyjąłem inicjatywę firmy De Heus. Dobrze gdy firmy działające na terenie miasta czują więź z jego mieszkańcami i tę relację chcą akcentować poprzez inicjatywy służące mieszkańcom. De Heus to jedna z największych firm w regionie, dobry podatnik i pracodawca, zatrudniający wiele osób z Łęczycy i okolic. Teraz, dzięki planowanej akcji, korzyści dla lokalnej społeczności będą jeszcze bardziej dostrzegalne. Jestem bardzo wdzięczny firmie za tak pozytywne zaangażowanie na rzecz łęczycan – wyznaje Burmistrz Krzysztof Lipiński.

W budowę placu zabaw na wszystkich etapach zaangażowani są pracownicy De Heus, firmy oferującej pasze dla bydła, drobiu i trzody chlewnej oraz profesjonalne doradztwo dla hodowców . To oni, z liderem grupy – Markiem Jóźwiakiem - stworzyli projekt budowy placu. Teraz będą przeprowadzać konsultacje społeczne, pomagać w budowie oraz zagospodarowaniu najbliższego otoczenia placu.

- Plac zabaw będzie nie tylko wkładem naszej firmy w rozbudowę tego typu infrastruktury w mieście. To również dowód na dbałość o relację z mieszkańcami miast, w których funkcjonują nasze zakłady. Tego typu projekty, choć mają również wymiar integracji dla naszej załogi, będą przede wszystkim służyć lokalnym społecznościom, w których na co dzień funkcjonujemy – cieszy się Marek Jóźwiak, pomysłodawca placu zabaw.

- By jeszcze bardziej włączyć mieszkańców miasta w to przedsięwzięcie i dopasować plac do potrzeb maluchów, chcemy wspólnie z łęczycanami ustalić jego docelowy projekt. Podczas spotkań konsultacyjnych zamierzamy stworzyć koncepcję placu zabaw i rodzaj urządzeń, które mają się tam znaleźć. Chcemy zakończyć inwestycję jeszcze w czerwcu, tak by dzieci już od początku wakacji mogły korzystać z nowego, bezpiecznego miejsca, sprzyjającego rodzinnym spotkaniom – dodaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE