Reklama

Reklama

Debatują o planach rewitalizacji Łęczycy

Opublikowano: wt, 1 mar 2016 14:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 12 w sali widowiskowej Domu Kultury rozpoczęła się debata o planach rewitalizacji Łęczycy, na którą w dużej mierze, przybyła łęczycka młodzież.Przedstawiciele firmy Nizio zaprezentowali wstępny projekt rewitalizacji zalewów miejskich, tłumacząc, że zalew jest nie tylko centralnym przestrzennie punktem miasta, ale w jego sąsiedztwie ogniskuje się również wiele kwestii społecznych i gospodarczych.Zaznaczali, że rewitalizacja tej przestrzeni, niezależnie od cenzusu majątkowego wydaje się być dobrą osią warsztatów i punktem wyjścia dla dyskusji odnoszącej się do innych części miasta.Jeden z mieszkańców zabrał głos i wyraził wątpliwości co do przedstawianych planów, pytając co tak naprawdę znaczy ten projekt, przy okazji, nazywając go „bublem”. Prowadzący odpowiedział, że mieszkańcy mają kierować pytania do burmistrza, po czym udzielił głosu innemu mieszkańcowi, zaznaczając, że każdy ma minutę na zadanie pytania ze względu na ograniczenie czasowe.Pozostali mieszkańcy pytali burmistrza przede wszystkim o stan dróg i o to, co miasto zamierza w przyszłości z tym zrobić. 

Reklama

Burmistrz Krzysztof Lipiński zwrócił się do przybyłych, dziękując za obecność, przy okazji przepraszając za nagłą zmianę miejsca debaty. Burmistrz podkreślił, że nie jest to ostateczny projekt rewitalizacji.

- Proszę państwa, to przede wszystkim nie jest projekt, lecz zaczyn do dyskusji. Ja nie pamiętam, żeby w historii królewskiego miasta Łęczyca, kiedykolwiek, przed podjęciem inwestycji, pytano się was, łęczycan, o to, co powinno pojawić się w danym miejscu w Łęczycy. To jest właśnie ten moment. My nie wiemy, ja nie wiem i myślę, że nikt z dorosłych, rządzących Łęczycą tego nie wie, co powinno zaistnieć na tak zwanych łęczyckich zalewach. Nam się wydaje, że my wiemy. My po prostu chcemy zagospodarować tę przestrzeń. Dla kogo? Dla was, dla młodych łęczycan – mówił burmistrz.

Krzysztof Lipiński zwrócił się do młodzieży, aby ta odpowiedziała na pytanie, czego chce w tym miejscu. Jak zaznaczył, są to marzenia, które warto zrealizować, choćby dla przyszłych pokoleń.

Po wypowiedzi burmistrza zarządzono długo oczekiwaną przerwę, na której na każdego czekał słodki poczęstunek. Przy okazji młodzież mogła wypisać swoje propozycje zagospodarowania zalewów miejskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.