Reklama

Dietetyk koło ratunkowe nie tylko w odchudzaniu

Opublikowano:
Autor:

Dietetyk koło ratunkowe  nie tylko w odchudzaniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Większość z nas słysząc ,,dietetyk” myśli ,,odchudzanie” tymczasem dietetyk to również osoba, która pomoże ustalić indywidualny sposób żywienia przy wielu schorzeniach dietozależnych.Odpowiednia dieta może pełnić funkcję zarówno prewencyjną jak i leczniczą-wspomagającą terapię przy już istniejącym schorzeniu. W wielu przypadkach gdy choroba jest w początkowym stadium, a jej objawy łagodne, zastosowanie odpowiedniej diety wystarczy do uregulowania zaburzeń.Należą do nich m. in. choroby układu krążenia, nadciśnienie, cukrzyca, choroby układu pokarmowego, dna moczanowa, osteoporoza i inne.

Czy wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę?   
Rzeczywiście większość osób które do nas trafiają to osoby chcące pozbyć się zbędnych kilogramów-mówi Magdalena Rosolak dietetyk Naturhouse. Są to zarówno osoby z dużą nadwagą czy nawet otyłością jak i z bardzo niewielką nadwyżką zbędnych kilogramów, które podejmują się kilkutygodniowej kuracji by przede wszystkim nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych, a przy okazji pozbyć się tych kilku zbędnych  kilogramów.  Lekcja taka to ich kapitał  by nadwaga nie stała się ich udziałem w przyszłości.
Ale to nie jedyne osoby, które do nas trafiają-dodaje p. Magdalena. W ostatnim czasie obserwujemy wzrost świadomości osób borykających się z chorobami dietozależnymi. Coraz częściej trafiają do nas osoby, które zdają sobie sprawę, że odpowiednia dieta  może eliminować lub łagodzić  objawy niektórych chorób czy dolegliwości gastrycznych np. biegunki, zaparcia. Pacjenci zaczynają zdawać sobie  również sprawę, że indywidualnie dostosowana dieta i wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych może znacznie poprawić ich wyniki badań laboratoryjnych np. podwyższonego cholesterolu, cukru, czy też trójglicerydów.

Jak wygląda pomoc takim pacjentom ?
W naszych poradniach rozpoczynamy od obszernego wywiadu żywieniowego i chorobowego, na jego podstawie dopasowujemy indywidualne zalecenia żywieniowe. Wspólnie z pacjentem ustalamy godziny posiłków , tak by terapia najbardziej jak to możliwe współgrała z rytmem dnia. Dalszy etap to cykl kilku czy kilkunastu spotkań na których oceniamy postępy i modyfikujemy dietę jeśli zachodzi taka potrzeba. Ilość tych spotkań zależy w głównej mierze od zaangażowania pacjenta. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że ,,najgrzeczniejsi” pacjenci to Ci którzy trafiają do nas z polecenia swojego lekarza. Widocznie mobilizujemy się dopiero wtedy, gdy ktoś uświadomi nam zagrożenie.

Kiedy najlepiej rozpocząć kurację?
 Jesteśmy zwolennikami zaczynania wszystkiego od jutra, tymczasem budzimy się rano i znów jest ,,dziś” Najlepiej zacząć więc dziś skoro jutra nie możemy dogonić. Często słyszę w swoim gabinecie ,,zacznę po świętach, po wakacjach, po imieninach cioci” Wymówek jest tyle ile osób tymczasem zmiana nawyków żywieniowych to nie jest czynność na chwilę. Jest to pewnego rodzaju przewartościowanie, które zaczęte dziś będzie procentować całe życie. Należy więc zacząć, kiedy inni szukają wymówek, dziś by jutro powitać w lepszym zdrowiu.

Naturhouse Łęczyca
ul.Kaliska 8
tel. 661-340-454

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE