Reklama

„Dla Łęczycy” chwalą powrót Krzysztofa Urbańskiego

Opublikowano:
Autor:

„Dla Łęczycy” chwalą powrót Krzysztofa Urbańskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Podczas wczorajszej konferencji prasowej zwołanej przez klub radnych „Dla Łęczycy” tematem przewodnim był wniosek o podjęcie kroków uchwałodawczych w sprawie ogłoszenia referendum lokalnego o odwołanie Krzysztofa Lipińskiego z funkcji burmistrza. Spytano jednak radnych również o to, jak oceniają oni powrót Krzysztofa Urbańskiego do magistratu w roli doradcy ds. inwestycji, co potwierdził sam zainteresowany na początku czerwca. Przypomnijmy, że pan Urbański pełnił funkcję zastępcy burmistrza od marca 2015 roku do grudnia 2016 roku. - Uważamy, że to bardzo dobra decyzja. Moim zdaniem pan Urbański był operatywnym, kompetentnym, kreatywnym zastępcą burmistrza. Było go widać i w mieście i w urzędzie, naprawdę – mówił radny Krzysztof Razik. 

Zadano więc pytanie czy radni wiedzą, dlaczego Krzysztof Urbański został zwolniony w grudniu. Członkowie klubu sami przyznają, że nie znają przyczyn. 

- Nie odpowiemy na ten temat, bo nie wiemy – mówił radny Robert Łukasiewicz, a radny Razik dodał, że jest to sprawa między oboma panami.

Radny Zenon Koperkiewicz stwierdził, że powrót Krzysztofa Urbańskiego został spełniony zgodnie z życzeniem radnych klubu „Od Nowa”. 

- To się stało na ich życzenie. Chcieli łęczycanina, chcieli osobę merytoryczną, doświadczoną w zakresie wszelkich spraw prowadzonych, więc mają pana Urbańskiego – mówił, a radny Razik ponownie podkreślił słuszność tej decyzji. Z kolei radny Łukasiewicz powiedział, że ta decyzja powinna była zapaść o wiele wcześniej.

Spytano także radnych czy widzą logikę w tym działaniu, ponieważ Krzysztof Urbański jako zastępca burmistrza miał o wiele więcej możliwości  niż jako doradca.

- Tego nie zrobił pan Lipiński tylko pan Rokicki. Co pan Lipiński ma z tym wspólnego? – skontrował radny Razik. 

Radny Łukasiewicz również podkreślił, że za powołaniem Urbańskiego w roli doradcy stoi obecny zastępca burmistrza Andrzej Rokicki. Ponownie radny Razik zaznaczył, że Krzysztof Lipiński nie ma wpływu na pracę urzędu miasta. 

- Przecież pan Lipiński nie jest w tym momencie w jakikolwiek sposób decyzyjny tak naprawdę, żadnych decyzji nie podejmuje. 

- I nie ma go w urzędzie miasta? – spytaliśmy.

-No nie ma go. Żadnych decyzji nie podejmuje, jest zawieszony. Nie ma prawa do jakiejkolwiek decyzji, a z tego co wiemy, jest to suwerenna decyzja pana Rokickiego i uważamy, że jest to słuszna decyzja – odpowiedział radny Razik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE