Reklama

Dlaczego straż pożarna interweniowała we wtorek przy urzędzie miejskim?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego straż pożarna interweniowała we wtorek przy urzędzie miejskim? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Informowaliśmy wczoraj o naprawionym i zamontowanym zegarze, który ponownie zawisł na budynku urzędu miejskiego. Podczas montażu urządzenia na miejscu obecne były także dwa zastępy straży pożarnej. Ta sytuacja wzbudziła ciekawość wśród mieszkańców. Jeden z Czytelników zgłosił się do nas z informacją, że strażacy interweniowali w związku z oberwaną rynną, której rzekomo nie było. - Zawieszanie zegara odbyło się pod przykrywką. Zgłoszenie wpłynęło do stanowiska kierowania o oberwanej rynnie. Strażacy nie powinni wykonywać żadnych czynności ponieważ nie było zagrożenia, a na budynku nie było żadnej rynny – pisze Czytelnik, który informuje, że nie zostawi tak tematu - Sprawa pójdzie dalej do Komendy Głównej.Czy strażacy rzeczywiście otrzymali zgłoszenie o oberwanej rynnie i jaki był cel ich interwencji? 

- Po godzinie 13 otrzymaliśmy zgłoszenie do stanowiska kierowania o uszkodzeniu rynny na budynku administracyjnym w Łęczycy na ulicy Marii Konopnickiej. Po przyjeździe naszych zastępów i szczegółowym rozpoznaniu ustalono, że oprócz zwisającej rynny, w pobliżu tej rynny był odrywający się element elewacji tego budynku. Strażacy usunęli zagrożenie. W działaniach trwających ponad dwie godziny brały udział dwa zastępy z JRG Łęczyca – mówi st. kpt. Marek Mikołajczyk z KP PSP Łęczyca. 

Kto w takim wypadku montował zegar na budynku? Jak informuje Wioletta Stefaniak z Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu, zadanie to wykonała firma zewnętrzna. 

- Demontażu i montażu zegara dokonywała firma zewnętrzna przy wsparciu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Okazuje się, że po zakończeniu działań ratowniczych strażacy rzeczywiście zostali poproszeni o pomoc przy zamontowaniu zegara, który uległ uszkodzeniu po ostatnich nawałnicach. Fakt, że strażacy bezinteresownie pomogli w montażu nie ujmuje ich gotowości do wyjazdu w miejsce, gdzie faktycznie mogła zaistnieć potrzeba interwencji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE