Reklama

Dlaczego w tym roku nie było świętojańskiego grania w gminie Łęczyca?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego w tym roku nie było świętojańskiego grania w gminie Łęczyca? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wigilia św. Jana za nami, a co za tym idzie tegoroczna noc świętojańska przeszła już do historii. W gminie Grabów Stara Sobótka bawiła się dwa tygodnie wstecz, natomiast mieszkańcy gminy Łęczyca, choć czekali, nie doczekali się imprezy.O taki stan rzeczy pytali również Internauci, a głos postanowił zabrać wójt Jacek Rogoziński i wyjaśnić dlaczego tegoroczna impreza się nie odbyła. Jak tłumaczy, w tym roku zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej zgłosił się zbyt późno.- Dobrym zwyczajem było to, że do organizacji świętojańskiego grania angażował się zarząd OSP. Z reguły było tak, że my płaciliśmy rachunki, organizowaliśmy kwestie występujących artystów, natomiast całą otoczką, czyli przygotowaniem poczęstunku, sprzątaniem i całym harmonogramem zajmował się zarząd. W poprzednich latach na przełomie lutego, marca zarząd pojawiał się, uzgadnialiśmy szczegóły, dogadywaliśmy artystów, którzy mają wystąpić. W tym roku, na dwa tygodnie przed organizacją imprezy, zgłosił się pan Andrzej Królak. To już było niemożliwe do zorganizowania – mówi wójt. 

Włodarz gminy podkreśla, że pieniądze były zabezpieczone na imprezę – ok. 9 tys. zł. Jacek Rogoziński odniósł się także do komentarzy na naszym portalu, z których treści wynika, że świętojańskie granie jest jedyną cykliczną imprezą gminy, która została przerwana. 

- W komentarzach w Internecie widnieje wpis, że świętojańskie granie było jedyną cykliczną imprezą. To nie jest prawda, ponieważ istnieje jeszcze biesiada strażacka, która jest wpisana w cykl imprez gminy – powiedział wójt. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE