Reklama

Dni adaptacyjne w Przedszkolu nr 1

Opublikowano:
Autor:

Dni adaptacyjne w Przedszkolu nr 1 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W dniach 14-16 lipca 2015r. w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbyły się dni adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Zajęcia miały na celu przede wszystkim ułatwienie dzieciom spokojnego i bezproblemowego rozpoczęcia edukacji przedszkolnej we wrześniu z zachowaniem zasad najważniejszej dla maluchów potrzeby bezpieczeństwa. Dni adaptacyjne sprawią, że znane już dzieciom miejsce, znane osoby, kojarzące się z miłymi, atrakcyjnymi zabawami nie będą budziły lęku przed nieznanym, ale wręcz przeciwnie zachęcą dzieci aby z przyjemnością tu wróciły.W zorganizowanych zajęciach i zabawach uczestniczyły w większości najmłodsze przedszkolaki, które od września rozpoczną swoja przygodę w przedszkolu. Jednak także nieco starsze dzieci 4 i 5-cio letnie, które również po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola we wrześniu 2015r. przybyły wraz ze swoimi rodzicami, by zobaczyć co przedszkole im zaoferuje w nowym roku szkolnym.

Zajęcia odbywały się z podziałem na dwie grupy:

1. dzieci młodsze i ich rodzice bawiły się i uczyły pod czujnym okiem p. Aleksandry Szczepaniak-Smulczyk w sali Biedronek,

2. nieco starsze dzieci korzystały wraz z rodzicami z zajęć i zabaw przygotowanych przez p. Małgorzatę Kawecką w sali Żabek.

Zainteresowanie dniami adaptacyjnymi każdego dnia było coraz większe, a dzieci rozochocone ciekawymi zabawami nie chciały opuszczać przedszkola po zakończeniu zajęć. Niektórzy rodzice musieli użyć atrakcyjnych obietnic lub wybiegów, by zachęcić dzieci do wyjścia. Wszyscy z chęcią wracali następnego dnia, by ponownie uczestniczyć kolejnych dniach adaptacyjnych.

Dwa pierwsze dni odbywały się wyłącznie w salch przedszkolnych z wykorzystaniem zabawek, sprzętów i pomocy dydaktycznych. Dzieci tworzyły prace plastyczne, pokonywały przeszkody, bawiły się z wykorzystaniem chusty animacyjnej, integrowały się z rówieśnikami i poznawały zasady przedszkolnego życia.

Natomiast dnia trzeciego na zakończenie wszystkich zadań i zabaw skorzystały z możliwości zabaw w ogrodzie przedszkolnym, gdzie oprócz wszystkich sprzętów ogrodowych czekał na nie duży basen z kolorowymi kulkami.

Wszyscy uczestnicy Dni Adaptacyjnych zadowoleni opuszczali przedszkole, nie mogąc doczekać się powrotu do niego w dniu 1 września 2015r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE