Reklama

Reklama

Dobra zmiana na wjeździe na autostradę A2 w gminie Świnice Warckie

Opublikowano: wt, 29 lis 2016 07:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Strażacy OSP w Świnicach Warckich prosili Senatora RP Przemysława Błaszczyka o interwencję w sprawie awaryjnego wjazdu na autostradę A2 na odcinku w gminie Świnice Warckie, który w założeniu ma być otwierany tylko w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia i życia podczas wypadków.Strażacy narzekali, że dotychczasowe bariery, które były zamontowane na wspomnianym wjeździe, były niepraktyczne, a ich demontaż, którym w praktyce było rozcięcie, zajmował ok. 20 minut, co w przypadku nagłego wypadku jest absurdalne.W dodatku GDDKiA za każdym razem musiała po akcji ratowniczej Straży montować nowe bariery. Był nawet okres, w którym Strażakom grożono sankcjami karnymi za niszczenie barier.Senator Przemysław Błaszczyk interweniował w tej sprawie dwukrotnie u Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Reklama

Wreszcie udało się zdobyć pozytywną odpowiedź z ich strony, za którą podążyło konkretne działanie: na wjeździe została zamontowana brama, którą Strażacy w razie potrzeby mogą szybko otworzyć i zamknąć bez niszczenia konstrukcji.

Pozytywne jest również to, że nie muszą oni już jechać objazdem na węzeł do autostrady, bo brama zapewnia im skrót.

Dzisiaj w rozmowie fakt funkcjonowania tego udogodnienia potwierdził Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Zarządzania Drogami i Mostami Łódzkiego Oddziału GDDKiA Pani Agata Duraj.

To bardzo korzystna zmiana, która pomoże w sprawnych akcjach ratunkowych oraz zapewni jednocześnie bezpieczeństwo w ruchu drogowym na autostradzie.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.